Rubriky:

Itálie

Italská vláda se bude osudem fotbalu zabývat až v polovině května, Sampdoria zastavila tréninky

8. května 2020 17:24 - Řím
(Aktualizováno: 8. května 2020 21:28)

Italská vláda se bude otázkou případného pokračování fotbalové ligy zabývat až po 18. květnu. Od tohoto data mohou kluby podle současného harmonogramu začít s týmovým tréninkem, dosud je povolena jen individuální příprava. Souhlas s restartem soutěží ale musejí dát epidemiologové, všichni hráči a členové realizačních týmů rovněž budou muset projít testy na koronavirus.

 

Twitter

Vedení Serie A svolalo na 13. května mimořádnou schůzku, na níž by kluby měly řešit vedle případného obnovení sezony i otázku televizních práv. Už v dubnu zástupci týmů naznačili, že jsou kluby připraveny se soudit, pokud vysílatelé nebudou ochotní se dohodnout.

Podle státní tajemnice ministerstva zdravotnictví Sandry Zampaové budou muset po testech kompletní týmy do dvoutýdenní karantény. "S těmito opatřeními si dovedeme představit, že se bude znovu hrát. Ochrana zdraví našich fotbalistů má pro nás zásadní význam," řekla Zampaová.

Vláda chce v nadcházejících týdnech nejprve zjistit, jak se na vývoji epidemie podepíše uvolnění zákazu vycházení z minulého týdne. "Chceme všechno znovu restartovat, k tomu ale potřebujeme seriózní vědecké podklady," dodala Zampaová.

Tvrdá rána pro italskou ligu! Fiorentina má další tři nakažené hráče. A to není vše

Italská fotbalová liga stojí od 9. března. Do konce sezony zbývá odehrát 12 kol, některé kluby, především z nejhůře postižené Lombardie, se ale k možnosti dohrát ročník stavějí odmítavě. Ve čtvrtek se navíc objevily nové tři případy nákazy mezi fotbalisty Fiorentiny a čtyři v Sampdorii Janov, která kvůli tomu pozastavila tréninky.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..