Slavia - Třebíč 2:3Stav série 0:2Třebíč vyhrála podruhé na Slavii, Jihlava srovnala krok s Porubou

Hokejisté Třebíče vyhráli ve druhém utkání předkola play off první ligy v Praze nad Slavií 3:2 a v sérii na tři vítězné zápasy vedou 2:0. Krok s Porubou naopak srovnala Jihlava, která v Ostravě vyhrála 3:2 v prodloužení. Duely se hrály kvůli hrozbě šíření koronaviru bez diváků.

Série by měly pokračovat v pátek v Třebíčí a Jihlavě, ale o dalším osudu soutěže budou svaz a kluby jednat ve středu v Praze.

Třebíč po pondělní výhře v Edenu 3:1 dnes prohrávala už 0:2, ale domácí Slavia přesto neuspěla a natáhla svou sérii porážek už na deset zápasů. Hosté z Vysočiny utkání v závěrečné třetině otočili díky dvěma využitým přesilovkách.

Pražany mohl dostat do vedení už v sedmé minutě Vítězslav Bílek, ale neproměnil trestné střílení. Domácí se radovali až ve 25. minutě po brance Jana Nováka a za devět minut zvýšil Tomáš Šmerha. Za 73 sekund ale zahájil obrat Horácké Slavie Jan Václavek. Ve 48. minutě vyrovnal Ladislav Bittner a v čase 51:10 rozhodl Václavek.

První duel v Ostravě vyhrála Poruba 3:2 v prodloužení, tentokrát byl výsledek opačný. Domácí přitom po první třetině vedli 2:0. V deváté minutě otevřel skóre Jiří Brodek a 64 vteřin před první pauzou se prosadil v přesilové hře i Jiří Zdeněk.

Dukla se poprvé radovala 56 sekund před koncem druhého dějství, kdy zužitkoval početní výhodu Tomáš Harkabus. Prodloužení si vynutil 20 vteřin před vypršením běžné hrací doby Matěj Pekr a obrat dokonal v čase 60:32 Adam Zeman.

Předkolo play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Poruba - Jihlava 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Brodek, 19. Zdeněk - 40. T. Harkabus, 60. Pekr, 61. A. Zeman. Rozhodčí: Wagner, J. Doležal - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Bez diváků. Stav série: 1:1.
Slavia Praha - Třebíč 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 25. J. Novák, 34. Šmerha - 35. a 53. Václavek, 48. Bittner. Rozhodčí: R. Čech, Fiala - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 9:7, navíc Šmerha - O. Malec oba 10 min. Využití: 0:2. Bez diváků. Stav série: 0:2.