Hokejisté Hradce vyrovnali sérii s Vrchlabím, favorité nezaváhali

Všichni tři adepti na účast v hokejové extralize Chomutov, Ústí nad Labem i Kometa Brno vyhráli i ve druhých čtvrtfinálových zápasech první ligy. Výhodu domácího prostředí ve čtvrtek nevyužilo jen Vrchlabí, které podlehlo Hradci Králové 2:4. Třetí zápasy se hrají v neděli.

Zatímco ve středu zdolal favorizovaný Chomutov hokejisty Jihlavy až v prodloužení, tentokrát se tolik nenadřel. Za vítězstvím vykročil už po 66 sekundách hry, kdy si před brankářem Novotným chladnokrevně poradil osamocený Mikšovic. Ve 13. minutě zvýšil na 2:0 Hašek a ve druhé třetině přidal z dvojnásobné přesilovky třetí gól Grof. Chomutov nerozhodilo, ani když hosté dvakrát z nenápadných akcí snížili na 1:3 a 2:4.

V Ústí nad Labem čekali fanoušci na první gól až do 13. minuty. Z přihrávky Janků nedal Pazourek benáteckému brankáři Stejskalovi střelou pod horní tyčku šanci. Hosté měli hned v úvodu druhé třetiny velkou šanci, ale Urbanovo sólo Salfický zneškodnil. Vyrovnal až obránce Pavlů střelou zblízka po pěkném sólu. Očekávané vítězství zajistili Ústí až v poslední části kapitán Čaloun a tři minuty před závěrečnou sirénou Špirko.

Druhý zápas mezi Kometou a Olomoucí přinesl podobný průběh jako první utkání. Brno se dostalo brzy do vedení díky brance Klimta a drželo svůj náskok až do 19. minuty, kdy se po Mikelově přihrávce prosadil Davídek. Domácím vrátil vedení o pár sekund později střelou od modré Koma a ve druhé části zvýšil po teči Sedlák. Od té doby se oba týmy přetahovaly o každý kousek ledu, ale gól už nepadl.

Hradec vyrovnal sérii s Vrchlabím díky vydařené poslední třetině, kterou vyhrál 3:1. Dvěma góly přispěl k vítězství hostů Moskal.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Chomutov - Jihlava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 2. a 47. Mikšovic, 13. Hašek, 26. Grof - 30. Man, 54. Bakus. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení. 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2140. Stav série: 2:0.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 13. Pazourek, 45. Čaloun, 57. Špirko - 38. Pavlů. Rozhodčí: Přikryl, Smitka - T. Klein, J. Novák. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 4290. Stav série: 2:0.
Kometa Brno - Olomouc 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Klimt, 20. Koma, 33. Sedlák - 19. Davídek. Rozhodčí: Lacina, Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:8, navíc Ministr (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7200. Stav série: 2:0.
Vrchlabí - Hradec Králové 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky: 11. Kříž, 54. Krupka - 49. a 57. Moskal, 11. Jindřich, 54. Fořt. Rozhodčí: Dvořák, Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1972. Stav série: 1:1.