Deset výher v řadě? To je jedno, naše cíle jsou mnohem dál, říká porubský útočník Špaček

25. března 2021 14:14 - Poruba

Pouze jediná čtvrtfinálová série Chance ligy zná postupujícího v nejkratším možném čase. Hokejisté Poruby dokázali stejně jako v předkole (Prostějov) vyřídit ve čtyřech utkáních i Přerov (3:2 v prodloužení, 5:2, 3:2 po nájezdech a 2:1).

 

https://www.hcporuba.cz

„Vyhráli jsme čtyři nula na zápasy, může to vypadat snadně, ale nebylo to tak. Byla to strašně těžká série. Přerov má silné kluky, bylo to vydřená vítězství v každém zápase," vykládal 27letý Marek Špaček. „Všechny zápasy byly těžké. Nikdo nechce prohrát a bojuje do poslední sekundy. Bylo to znát až do poslední sirény série. Přerov nám to nijak neusnadnil," popisoval klubovému webu Špaček.

Autor vítězné branky se ze vstřeleného gólu v play off poprvé radoval až ve čtvrtém utkání čtvrtfinále. Trefil se v desáté minutě třetí části a rozhodl o porubském postupu. „Schoval jsem ten gól na nejlepší moment," vtipkoval Špaček. „Korki (Korkiakoski) mi to výtečně poslal, já už jen nastavil čepel. Jsem za ten gól moc rád, i z to, že jsme díky němu postoupili. Ale důležitý je každý gól, kdybychom například nezvládli druhý zápas série, bylo by to 1:1 a naše psychika by mohla jít dolů," upozorňoval útočník, jenž do Poruby přišel před minulou sezonou ze Znojma.

https://www.facebook.com/hcporuba/posts/123102093161431

Hokejisté Poruby jsou prvními semifinalisty první ligy

Čtvrtá výhra nad Přerovem rozpoutala bouřlivé oslavy v kabině i před stadionem, kde na hokejisty ostravského klubu čekalo několik desítek fanoušků se světlicemi. „Je to velká škoda, že nemůžou být na stadionu. I pár fanoušků stačí, abychom je cítili. Ale my víme, že čekají před halou a jsme hrdí na to, že je máme," popisoval Špaček.

https://www.facebook.com/hcporuba/posts/123276546477319

I kvůli fanouškům chtějí zvládnou i další sérii, proti komu budou hrát se mohou dozvědět v pátek 26. března, kdy se hrají páté zápasy zbývajících sérií. Kladno (nad Slavií), Vsetín (nad Vrchlabím) a Litoměřice (nad Jihlavou) vedou 3:1. Semifinále začíná v pátek 2. dubna. A Poruba do něj půjde s úctyhodnou porcí výher. Od chvíle, kdy tým 1. března převzali trenéři Karel Suchánek a David Moravec, Ostravané neprohráli.

„Dostali jsme volníčko, kluci jsou pobouchaní a potřebujeme nějaký čas na oddych i přípravu na další kolo. Máme za sebou sérii deseti zápasů bez porážky, což může budit u soupeřů respekt. Ale to je jedno. Postup přes Přerov byl jen další krůček k tomu, co chceme dokázat. Naše cíle jsou dál," připomněl Špaček postupové ambice Poruby.

https://www.facebook.com/hcporuba/posts/123311913140449

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..