Hokej

Budějovice pojistily výhrou v Litvínově vedení

29. října 2006 20:12 - PRAHA

Hokejisté Českých Budějovic porazili v nedělním šlágru 20. kola Litvínov 3:2 na jeho ledě a pojistili si první místo tabulky extraligy, kterou vedou o dva body. Na druhou příčku se po výhře nad Plzní dostal Zlín, třetí jsou Pardubice díky vysokému vítězství nad Třincem.

Zápas v Litvínově rozhodla branka Petra Gřegořka v přesilové hře 28 vteřin před koncem druhé třetiny. Severočeši tak doma zaváhali poprvé po pěti zápasech.

Pokračuje naopak trápení hokejistů Znojma. Krizi jihomoravského celku prodloužila nedělní prohra na domácím ledě s posledním týmem tabulky Vsetínem v poměru 0:1. Další výrazné vítězství si naopak připsali hokejisté Pardubic, kteří po Spartě rozstříleli také Třinec. Jedinou branku ve Znojmě vstřelil ve 21. minutě Tomáš Demel, brankář Martin Štefl podruhé v sezóně udržel čisté konto. Znojemští Orli z posledních osmi zápasů sedmkrát prohráli.

Hokejisté Pardubic porazili Třinec 7:2. K zisku tří bodů jim ale stačil pouze průměrný výkon. Třinec kromě několika několika minut v úvodu závěrečné třetiny v ČEZ Areně nepřesvědčil o vyšších ambicích.

Hokejisté Zlína porazili Plzeň 3:0. Vítěznou trefu si připsal ve 26. minutě útočník Ivan Rachůnek, gólman Jakub Čech udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Hokejisté Kladna porazili Karlovy Vary 6:3, když o své výhře rozhodli až ve třetí třetině. V té překonali brankáře Západočechů Lukáše Mensatora čtyřikrát. Na zisku tří bodů pro Rabat měl velkou zásluhu útočník Martin Frolík, autor tří gólů.

Dvacáté kolo extraligy uzavře pondělní dohrávka pražské Slavie s Libercem.

Hokejová O2 extraliga - 20. kolo
Sparta - Vítkovice 3:2 (předehráno 28.10.) on-line
Branky a nahrávky: 15. Ptáček (J. Hlinka), 35. J. Hlinka (Vykoukal), 44. Hlaváč (Tabaček) - 56. Kropáč, 59. Kropáč (Burger).
Zlín - Plzeň 3:0 on-line
Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Leška), 39. M. Čech (Kristek), 48. M. Pšurný (Balán).
Pardubice - Třinec on-line
Branky a nahrávky: 15. Rolinek (M. Hlinka), 18. Snopek (Čaloun), 35. M. Hlinka (Snopek), 36. M. Čech (Ondřej), 53. Andrašovský (Pivko), 56. Andrašovský (P. Sýkora), 59. P. Sýkora (Rolinek) - 34. Pácal (Tesařík), 47. Kudrna (Výtisk).
Kladno - Karlovy Vary on-line
Branky a nahrávky: 21. Frolík (M. Štěpánek), 38. Hluchý (M. Havel), 49. Gardoň (Frolík), 51. Frolík (Kalla), 52. Frolík (Tatíček), 57. Gargoň (Zeman) - 32. Milan Procházka (Chrenko), 38. Dvořák (Kraft), 50. Duben (Machulda).
Litvínov - Č. Budějovice on-line
Branka a nahrávka: 27. Skuhrovec (Jánský), 30. Sklenička (Jánský) -14. Hřebejk (L. Květoň), 23. Šimánek (Toman), 40. Gřegořek.
Znojmo - Vsetín 0:1 on-line
Branka a nahrávka: 21. Demel (Stantien).