Otestováni přímo na recepci. Hokejisté v Helsinkách čekají v hotelové izolaci na výsledky

2. listopadu 2020 15:10 - Praha

Zvláštní podobu má úvodní akce české hokejové reprezentace v této sezoně. Proticovidová opatření neumožnila před Karjalou sraz ani žádný trénink v domácím prostředí. Mužstvo bude pohromadě až v pondělí pozdě večer v Helsinkách, kam se během dne přesouvá ze tří směrů a začíná tam fungovat v naprosté bublině, odstřižené od okolního světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve speciálu z Prahy letěl pouze realizační tým a 12 hokejistů, tedy z extraligových klubů povolaní Filip Hronek, Radan Lenc a všichni hráči vybraní z reprezentace do 20 let. Ve finské metropoli byla tato část národního mužstva už po poledni. „Po samostatném odbavení se jelo na hotel, který je vyhrazen pouze účastníkům turnaje. Tam proběhlo i povinné testování, přímo na recepci byly všem odebrány vzorky na covid-19," přibližuje mluvčí týmu Zdeněk Zikmund.

Kvarteto krajánků z KHL (ještě bez Davida Skleničky, jenž s Jokeritem hraje zítra ligovou dohrávku v Soči) má přiletět do dějiště turnaje dalším charterem z Moskvy v 16.30 h. V případě švédských legionářů Vojtěcha Mozíka a Jana Ordoše bylo vyjednáno, že mohli cestovat speciálem čtvrtečního soupeře českého týmu, jenž přistál na helsinském letišti během odpoledne.

Děkujeme, ale zájem už nemáme. Český reprezentant po necelém měsíci ve Švýcarsku končí

Jedenáct českých hokejistů působících ve finské lize, kteří dorazí po vlastní ose, se musí hlásit v pondělí nejpozději v 19.00 h, přičemž otestování na hotelu pak bude povinné i pro ně. Potkat se hráči mezi sebou mohou teprve v okamžiku, kdy budou mít v ruce zprávu o negativním testu. Na výsledky, které budou známy nejpozději v úterý časně ráno, pak čeká každý sám v izolaci a nesmí do té doby opustit hotelový pokoj.

„Režim bubliny umožňuje pouze pohyb mezi hotelem a arénou. Žádné procházky po městě nebo jiné osobní aktivity mimo režim spojený se zápasy a přípravou na ně," přibližuje generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

„Sázka na krajánky byla zřejmá, nakonec i jediná možná, když se v Česku hokej před třemi týdny úplně zastavil a těžko mohu na mezistátní scénu postavit kluky, kteří jen provizorně trénují a nemají vůbec zápasový režim. Nejde to nejen z výkonnostních, ale i ze zdravotních důvodů," vysvětluje debutující kouč Filip Pešán.

Filip Pešán.

Vlastimil Vacek, Právo

První trénink na ledě Hartwall Areny absolvuje národní tým v úterý dopoledne, v podvečer pak bude následovat další. Dvoufázovou přípravu mají reprezentanti v plánu také o den později Ve čtvrtek 5. listopadu ve 13.30 h našeho času pak Pešánúv tým vstoupí do letošní Euro Hockey Tour utkáním proti Švédsku.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..