Vary oslavily Řezníčkovy kulatiny kanonádou proti Vsetínu

kez, ARIPrávo

Nejsnadnější výhrou v sezóně daly Karlovy Vary v pátek pěkný dárek kapitánu Řezníčkovi ke čtvrtečním 40. narozeninám. Rozhodly již během první třetiny, když do vedení je hned při druhém střídání dostala Skladaného dorážka Dvořákovy střely.

Gólem z 51. vteřiny zaskočený Vsetín si nevytvářel šance ani při početní výhodě, naopak domácím stačilo sedm sekund z Ostrčilova trestu, aby Kumstát tečoval do sítě Dobroněm vypálený puk.

Využití další přesilovky přinesla Mudrochova dělovkou od modré a do branky hostů šel náhradník Štefl. Brzy ho překonal Košťál, a když v polovině třetí části dostal dvě laciné branky v rozpětí 90 vteřin, utkání nakonec dochytal Vehviläinen.

Karlovarský Sáblík neměl na cestě za svou třetí nulou v sezóně moc práce, snad jen Berzinšova akce ve druhé části ho přinutila k ostřejšímu zásahu a měl pak štěstí, že dorážející Grill minul odkrytou část branky. V poslední minutě se domácí gólman ještě zaskvěl proti Květoňovi, Vsetín předtím ale nevyužil ani přes minutu trvající přesilovku pěti na tři a inkasoval posedmé.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Soupeře jsme zlomili hned v úvodní části, a pak si utkání jen užívali, ale přesto plně koncentrováni."

Rostislav Vlach, trenér Vsetína: "Krutý výsledek mluví za vše, tým trpí v koncovce a herně prostě neobstál."

Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Skladaný (Dvořák), 14. Kumstát (Dobroň), 16. Mudroch (Chrenko), 27. Košťál (Skuhravý), 50. Jiří Hanzlík (Zucker), 52. Kumstát (Skuhravý), 55. Dobroň (Košťál). Rozhodčí: Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 2960.
K. Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vsetín: Vehviläinen (21. - 52. Štefl) - Kučný, Šmach, Horák, Ostrčil, Balčík, Bolf, od 21. navíc Bobček - D. Květoň, Stantien, Demel - Rob, Sabol, Dubec - Grill, Berzinš, Sakrajda - od 21. navíc Kraus a Hrňa. Trenéři: Vlach a Kopřiva.