Mokrejš zařídil dvěma góly výhru Zlína nad Pardubicemi

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v nedělním duelu 30. extraligového kola na svém ledě Pardubice 3:2. Vítěznou trefu si připsal ve 46. minutě útočník Petr Mokrejš, jenž dnes překonal gólmana Moelleru Jána Lašáka dvakrát.

V souboji dvou předních mužstev tabulky se válčilo až do poslední vteřiny hry. Přitom Zlínští vedli už ve 3. minutě 2:0 a pardubický trenér Říha si vyžádal oddechový čas. Nejprve Mokrejš dotlačil za Lašákova záda Rachůnkovu nahrávku a poté Záhorovský vymetl horní roh branky hostí.

Zlín úspěšně přežil pardubickou přesilovku pěti proti třem, ale ve druhé třetině po závaru před Murínem Blažek v početní převaze snížil. Čtvrthodinu před koncem vyšachovali Mokrejš s Rachůnkem obranu Pardubic a první zvýšil na 3:1, ale hosty vrátil do hry po hrubce domácích ve vlastní třetině Hlinka. Víc už ale Pardubice nedokázaly, nepomohla jim ani power play.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Měli jsme vynikající nástup, ale soupeře dostalo do hry pět následujících přesilovek. Oslabila nás i zranění obránců Hamrlíka a Zubíčka."

Pavel Rohlík, asistent trenéra Pardubic: "Doplatili jsme na katastrofální začátek zápasu, pak už jsme byli lepší."

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Mokrejš (Rachůnek), 3. Záhorovský (Nosek), 46. Mokrejš (Rachůnek) - 24. Blažek (Čáslava), 51. M. Hlinka (P. Sýkora). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 4443.
Zlín: Murín - Nosek, Lučka, Vosátko, L. Galvas, Horáček, A. Novotný, Zubíček - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Říha a Rohlík.