Rubriky:

Tipsport extraliga

Promiňte mi zbytek trestu, požádal sparťan po knokautu soupeře. Jak dopadl?

12. října 2018 11:28 - Praha

Přišlo mu, že nepodmíněný trest na dvě soutěžní utkání, který mu disciplinární komise hokejové extraligy vystavila za knokaut pěstí do obličeje zlínského Daniela Gazdy v nedělním utkání, je přísný. Proto útočník pražské Sparty Jiří Černoch po odsedění jednoho utkání využil možnosti požádat o prominutí zbytku trestu. U disciplinárky ale nepochodil...

 

Roman Vondrouš, ČTK

Černoch v žádosti mimo jiné uvedl, že Gazda se s ním zapojil do fyzického kontaktu. Že podobných pěstních potyček probíhá v zápase mnoho, přičemž bývají trestány pouze rozhodčími a že protihráč v nejbližším utkání nastoupil, takže k jeho zranění nedošlo.

Disciplinární komise ve složení Viktor Ujčík, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda a Libor Procházka se však ztotožnila s původním závěrem svého předsedy Ujčíka, že Černoch soupeře napadl, ačkoli Gazda nejevil žádnou snahu potyčku vyvolat či podstoupit.

Komise pak navíc zdůraznila, že výše trestu v dolní polovině sazby byla stanovena s přihlédnutím k prokazatelnému krvavému zranění v obličeji, nikoli k případným dalším Gazdovým zdravotním následkům.

Vzhledem k tomu, že Černoch neuvedl v žádosti žádné jiné nové skutečnosti, které by prominutí trestu ospravedlňovaly, disciplinární komise jí nevyhověla a uložený trest potvrdila.

Černoch tak po úterním souboji s Karlovými Vary musí vynechat i páteční utkání Sparty na ledě Třince.

škv, Sport.cz

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..