Rubriky:

Tipsport extraliga

Sýkora skončil v čele hokejových Pardubic, nahradil jej Čonka

15. ledna 2020 09:10 - Praha

Martin Sýkora už není šéfem extraligových Pardubic. Dozorčí rada hokejového Dynama jej odvolala z funkcí předsedy představenstva společnosti a generálního ředitele klubu. Podle klubového webu jej nahradí nově zvolený Ivan Čonka, novým místopředsedou je Ondřej Heřman.

 

Profimedia.cz

"Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné," uvedl předseda dozorčí rady a primátor Pardubic Martin Charvát v tiskové zprávě. Město je majoritním vlastníkem klubu.

Sýkora byl do čela pardubického klubu zvolen loni v květnu. Pod jeho vedením se Východočechům nepodařilo zlepšit výsledky, klub je v extralize poslední a v závěru základní části bude bojovat o to, aby z nejvyšší soutěže poprvé nesestoupil.

Pardubice uspěly po pěti porážkách

To bude úkol hlavně pro Heřmana. "Aby se reklamní slogan '70 let mezi elitou', se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem," uvedli představitelé města.

Heřman v představenstvu skončí 15. března, po 52. kole základní části. Chce se totiž stát strategickým partnerem a akcionářem, kterého město nyní hledá. Hlavním úkolem Čonky bude ekonomická stabilizace klubu.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..