Rubriky:

Tipsport extraliga

Vondrka zůstane v Pardubicích i v příští sezoně

12. února 2020 11:53 - Praha
(Aktualizováno: 12. února 2020 18:40)

Do Pardubic zamířil před necelým měsícem z Mladé Boleslavi, aby pomohl k zachránění extraligové příslušnosti i pro nadcházející sezonu. Ať už probíhající ročník dopadne jakkoli, má Dynamo jistotu, že sedmatřicetiletý hokejový útočník Michal Vondrka za něj bude hrát i nadále. S východočeským klubem ve středu prodloužil smlouvu o rok. V příští sezoně bude klubové barvy hájit i brankář Pavel Kantor.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Jsem velice spokojený, že jsme se dohodli," pochvaluje si člen představenstva klubu Dušan Salfický nový kontrakt s majitelem bronzu z MS 2012, který po svém příchodu do Pardubic zaznamenal v šesti zápasech dva góly a tři asistence.

„Rozhodování nebylo příliš složité, protože se chci podílet na vrácení Dynama tam, kam patří. Budu se snažit naplnit očekávání vedení klubu i fanoušků a věřím, že tuto sezonu dotáhneme tam, kam si všichni moc přejeme, a to k záchraně klubu v extralize," řekl Vondrka, který v extralize získal titul se Slavií (2008) a v tuzemské nejvyšší soutěži oblékal i dres mateřských Českých Budějovic, Karlových Varů, Sparty, Chomutova a Mladé Boleslavi.

„Michal během posledních utkání potvrdil své kvality a výborně zapadl do naší kabiny. Náš zájem o něj logicky pokračoval a jsem rád, že se nám podařilo se s ním domluvit i na další sezonu. Jedná se o velmi zkušeného hráče, který by v další sezoně měl být jedním z lídrů kabiny," pokračoval doplnil Salfický.

Pardubice si pojistily služby Blümela, Matýse a Ivana

K týmovým oporám patří i osmadvacetiletý Kantor, jenž přišel začátkem listopadu minulého roku po angažmá v britském Sheffieldu. Rovněž on se s klubem dohodl na pokračování spolupráce.

Brankář Pardubic Pavel Kantor.

Slavomír Kubeš, ČTK

"Pavel během posledních utkání ukázal své kvality i přínos pro tým. Náš zájem o jeho služby byl velký a jsme rádi, že se nám podařilo jej získat i na další sezonu. Také nás těší, že jsme se domluvili ještě před koncem tohoto ročníku. Jedná se o kvalitního brankáře, který bude jednou z opor v našem brankovišti i v další sezoně," uvedl Salfický.

"Za tu dobu, co tu chytám, jsem poznal spoluhráče i skvělé fanoušky. Jsem rád, že Dynamo neztratilo zájem o mé služby a budu jeho součástí i v další sezoně. Nyní věřím, že Dynamo udržíme v extralize, abychom se na ni mohli v klidu připravovat," přál si Kantor.

škv, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..