Zlín - Liberec 2:4Liberec slaví další výhru a vede extraligu o deset bodů

31. Birner 1 : 3
53. Musil 1 : 4
54. Dufek 2 : 4

Zlín

Hokejisté Zlína prohráli v pátečním utkání 45. kola extraligy s Libercem 2:4. Zlín sice vedl 1:0, ale Tygři čtyřmi trefami otočili výsledek a potvrdili své jasné vedení v soutěži. Před druhou Plzní mají náskok deseti bodů, odehráli však o zápas víc.

Zleva Rostislav Marosz, Michal Bulíř, Ladislav Šmíd a Tomáš Hanousek z Liberce se radují z gólu.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, šance Zachara a Jelínka ale zlikvidoval brankář Kašík. Zlínští se ocitli pod tlakem, který však dokázali ustát. Jejich chvíle přišla po liberecké hře v šesti, přesilovku křížnou ranou k tyči využil Šlahař.

Vyrovnat mohl Ordoš, Kašíka ale osamocený neprostřelil. Lépe si v deváté minutě vedl Birner, který tečované nahození od modré čáry uklidil do sítě. Krátce před přestávkou lídr tabulky skóre otočil. Domácí gólman se při zákroku dostal mimo svou pozici a kotouč do odkryté branky "uklidil" Bulíř.

Třetí trefu Bílých Tygrů měl v početní výhodě na hokejce Lenc, Kašík dokázal vleže zakročit. Znovu inkasoval po polovině utkání, kdy ho podruhé překonal Bulíř.

Zlínu, který postrádal zraněného útočníka Fořta, se směrem dopředu příliš nedařilo. Při dorážce Dufkova pokusu neuspěl Šlahař. V ještě větší příležitosti pak selhal Sedláček. Jeho únik zakončený bekhendovým blafákem zmařil pohotový Hrachovina.

Na začátku třetí třetiny pálil z voleje Honejsek, Hrachovina se však stačil včas přesunout. Riskantní rozehrávku libereckého brankáře vzápětí nepotrestal Herman. V 53. minutě hosté navýšili svůj náskok. Rozjetý Musil si položil Kašíka a zamířil do prázdné branky. Beranům se ještě povedlo snížit, odraženou střelu Gazdy poslal za Hrachovinu útočník Dufek. Více zdramatizovat zápas však nedokázali.

45. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Šlahař (Honejsek, Freibergs), 54. Dufek (Gazda, Ondráček) - 9. Birner (Lenc, Šmíd), 19. Bulíř (L. Hudáček, Birner), 31. Bulíř, 53. A. Musil (Marosz, Kolmann). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 4436.
Zlín: Kašík - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, M. Novotný, Gazda - Ondráček, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Popelka, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.
Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, T. Havlín, Kolmann - Lenc, L. Hudáček, Birner - Zachar, Bulíř, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, A. Musil, J. Vlach. Trenér: Augusta.