Šulc má důvěru. V kauze "registračky" bude znám verdikt v pátek ve dvanáct

16. listopadu 2010 13:04 - PRAHA

Konec ještě nepřišel. Stanislav Šulc nerozhodl o pětici hokejistů, kteří měli nastupovat do zápasů české nejvyšší soutěže bez platné svazové registrace. Dnešní mimořádná valná hromada APK vyslovila důvěru řediteli Tipsport extraligy, který z titulu své funkce vynese verdikt v případu Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna ve čtvrtek 18. listopadu. Veřejnost se ho ale dozví až v pátek ve dvanáct hodin.

 

Petr Eret, ČTK

„Diskuze ukázala, že postoj našich právníků a náš je diametrálně odlišný od toho, jak ho prezentovaly kluby. Ty jsou v rámci důvěry mé rozhodnutí akceptovat, to je pro mě potěšující a vážím si toho,“ pověděl Šulc, který dostal důvěru od dvanácti klubů, dva se zdržely.

Celý příběh se táhne od začátku listopadu, kdy vyplavala na povrch tato trudná realita, která se neměla nikdy stát. Po ní se rozhostilo v extraligovém rybníce pozdvižení. "Registračky". Toto slovo se každý den ploužilo českým ovzduším. A ne jen hokejovým.

Ředitel soutěže Stanislav Šulc od začátku této kauzy zastával názor, že jediným řešením je kontumace utkání, ve kterých hráli nezaregistrovaní hokejisté - Divíšek a Marušák z Mladé Boleslavi, Kotrla z Kladna a Frolo s Přikrylem z Plzně. Což by poté znamenalo sebrání 22, 19 a respektive 6 bodů. Nyní jsou v osudí tři varianty: kontumace, odebrání bodů a ponechání výsledků a bodů.

Během dvou hodin bylo se vším hotovo

Rozhodnutí vynese Šulc v pátek. „Drtivou většinou dostal podporu, aby dokončil celý problém, a to včetně rozhodnutí. Atmosféra byla klidná, naprosto odlišná od toho, co probíhalo v tisku. Během dvou hodin bylo se vším hotovo,“ řekl prezident Asociace profesionálních klubů Ctibor Jech.

V pátek Mladá Boleslav a Plzeň předaly své právní analýzy řediteli APK. „Snažím se prostudovat písemné podklady, které nabízejí svoji interpretaci, proč nemají být trestány za neoprávněný start. Na stole leží různé argumenty, věc se dostává do právní roviny a to může rozhodnutí oddálit,“ přiznal pro Právo Šulc ještě před úterním zasedáním. Nakonec nerozhodl a došlo i na tato slova.

„Různé pohledy na výklad řádů asi budou vyžadovat další odborné posudky,“ pověděl také Šulc.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..