Tipsport extraliga

Zlín - Č. Budějovice 2:3 Motor uhájil těsný náskok a oplatil sokovi úterní porážku

27. listopadu 2020 19:47 - Zlín

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v pátečním utkání 21. kola Tipsport extraligy na ledě Zlína 3:2. Domácí tým prohrával o tři góly, v závěru se náskok Jihočechů tenčil, ale těsné vítězství Motor nakonec uhájil.

Dalibor Glück, ČTK

Motor využil skvělého nástupu, kdy skóroval dvakrát za první tři minuty. Nejprve se před brankou prosadil důrazný Gilbert a o pár desítek sekund později využil přesilovku při vyloučení Honejska mladý útočník Motoru Michnáč. Zaskočení Berani se snažili marně nastartovat.

Jihočeši byli i dál aktivnější, náskok však nedokázali ve druhé třetině navýšit. Další radosti se Motor dočkal až po pár minutách třetí částí, kdy se blýskl druhou trefou v utkání Michnáč. Hosté měli v tu chvíli nadějný tříbrankový náskok.

Naději Beranům vrátila další přesilová hra, kdy povedenou kombinaci proměnil v gól na 1:3 Herman. Zlín pak vsadil na dlouhou hru bez brankáře, ale dočkal se jen snížení na konečných 2:3, kdy protlačil puk za Čiliaka přesně zakončující Sedláček.

21. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Herman (J. Svoboda, Řezníček), 59. P. Sedláček (Karafiát, D. Nosek) - 2. Gilbert (Pýcha, A. Raška), 3. Michnáč (A. Raška, Plášil), 44. Michnáč (A. Raška, Gilbert). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Bez diváků.
Zlín: Huf - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Šlahař, Honejsek, Okál - J. Svoboda, Herman, Köhler - Kubiš, Karafiát, J. Ondráček - Václavek, P. Sedláček, Poletín. Trenér: Martin Hamrlík.
České Budějovice: Čiliak - J. Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov - M. Beránek, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Gilbert, A. Raška, Michnáč - D. Voženílek, Jonák. Trenér: Prospal.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.