Gólman Salfický zůstane v Karlových Varech do konce roku

16. listopadu 2011 11:19 - KARLOVY VARY

Hokejový brankář Dušan Salfický zůstane v Karlových Varech až do konce roku. Energie původně získala devětatřicetiletého dvojnásobného mistra světa na hostování z prvoligového Ústí nad Labem jako náhradu za zraněného Lukáše Mensatora do listopadové reprezentační pauzy.

 

Libor Zavoral, ČTK

"V brance se Dušan bude střídat s Lukášem Mensatorem, který už je po zranění na ledě a trénuje," řekl klubovému serveru generální manažer Karlových Varů Miroslav Vaněk.

Salfický po příchodu z prvoligových Litoměřic, kde předtím hostoval z Ústí nad Labem, v sedmi zápasech za Karlovy Vary vychytal čtyři výhry. Má průměr 2,93 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92,42 procenta.

"Lukáš Mensator už je týden na ledě, v pátek už by měl sedět na lavičce. Jakmile bude zcela fit, postaví se do branky," uvedl Vaněk.

"Je nutné si uvědomit, že Dušanovi bude 40 let. Takový zápasový zápřah, který po přestávce nastane, už v tomto věku není možné zvládnout," doplnil Vaněk k 11 zápasům, které Energie odehraje do 11. prosince, kdy bude další reprezentační pauza.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..