Boj o první místo: Sparta zvládla bitvu v Liberci, Třinec urval výhru na poslední chvíli

Na prvních pozicích se nic nemění. Hokejisté Sparty i po kompletním 45. kole extraligy dál vedou o dva body před Třincem, který má zápas k dobru. Sparta úspěšně hájila čelo tabulky v Liberci, vyhrála 5:2. Druhý Třinec přemohl Indiány z Plzně 3:2. Třetí Mladá Boleslav prohrála ve Zlíně 2:3. Olomouc udolala Litvínov 4:3, Karlovy Vary porazily Brno (5:4 sn), Pardubice zvítězily nad Hradcem Králové 4:3. Vítkovice si poradily s posledními Českými Budějovicemi 5:3.

Hráči Sparty se radují z prvního gólu proti Liberci.

Pražané pod Ještědem vyhráli v normální hrací době poprvé od prosince 2016, čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence se na tom podílel reprezentační útočník David Tomášek. Zatímco Sparta bodovala v sedmnáctém utkání v řadě, Bílí Tygři poznali hořkost porážky po čtyřech výhrách za sebou.

Druhým Ocelářům se dál daří, vyhráli devět z posledních deseti zápasů. Domácí Tomáš Marcinko rozhodl svým druhým gólem v utkání v čase 59:57. Pod všechny tři branky se podepsal Jack Rodewald (1+2). Hosté hráli poprvé v sezoně bez svého lídra Milana Gulaše a po dvou třetinách vedli 2:1, ale stejně jako v předchozích třech zápasech venku zůstali bez bodu. Domácí zvítězili v devátém z posledních deseti utkání.

Olomoučtí v domácím prostředí uspěli po sérii tří porážek. Hanáci navíc dokázali Vervu přehrát poprvé v sezoně a přiblížili se svému dnešnímu soupeři v tabulce na pět bodů. Olomouc je desátá, Litvínov devátý.

Zlín ukončil sérii šesti porážek. Středočeši naopak vyšli po šesti utkáních bodově naprázdno. Hosté ale v závěru mocně finišovali, sedm sekund před koncem snížili a poté měli i šanci vyrovnat. Prodloužení si ale nevybojovali. Nadále jsou třetí. Zlín je předposlední.

Vítkovice porazily Jihočechy po jasném průběhu. Domácí zlomili odpor nováčka čtyřmi góly během jedenácti minut ve druhé části, když gól a přihrávku si připsal Rastislav Dej. Hostující Miroslav Holec dvěma góly v závěru už pouze zkorigoval vysoké vedení domácích.

Karlovy Vary bodovaly popáté v řadě. Podruhé za sebou uspěly v nájezdech, které tentokráte proti Brnu rozhodl uzdravený Tomáš Rachůnek. Energie doma vyhrála po třech prohrách.

Pardubice zdolaly Hradec Králové a poprvé v sezoně tak ovládly východočeské derby. Mountfield na ledě rivala vedl, domácí vždy vyrovnali a o své výhře rozhodli využitou přesilovkou v 59. minutě. Hrdinou zápasu se stal útočník Anthony Camara.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo
Olomouc - Litvínov 4:3
Branky: 2. Klimek, 2. Handl, 9. Kolouch, 28. J. Knotek - 3. Irving, 24. M. Hanzl, 39. P. Zdráhal
Zlín - Mladá Boleslav 3:2
Branky: 9. Řezníček, 25. Köhler, 56. Dufek - 24. Ševc, 60. D. Šťastný
Vítkovice - České Budějovice 5:3
Branky: 2. M. Kalus, 25. J. Mikyska, 29. L. Krenželok, 31. Dej, 36. R. Černý - 47. a 60. Holec, 12. D. Voženílek
Třinec - Plzeň 3:2
Branky: 4. a 60. Marcinko, 43. Rodewald - 24. Pour, 31. Kvasnička
Karlovy Vary - Brno 5:4 sn
Branky: 2. a 29. Kohout, 4. Koblasa, 38. a rozhodující nájezd  T. Rachůnek - 9. Mueller, 12. Bondra, 22. Vincour, 50. P. Holík
Liberec - Sparta 2:5
Branky: 11. Gríger, 50. Lenc - 51. a 56. Tomášek, 37. Sobotka, 45. Košťálek, 59. Pech
Pardubice - Hradec Králové 4:3
Branky: 12. A. Kosticyn, 18. T. Zohorna, 43. Ďaloga, 59. Camara - 5. Cingel, 6. V. Růžička, 28. Blain