Chomutov - Kladno 1:4Chomutov prohrál pošesté za sebou

31. Patera 1 : 2
45. Doudera 1 : 3
47. Treille 1 : 4

Chomutov

Hokejisté Chomutova podlehli ve 13. kole extraligy Kladnu 1:4 a připsali si šestou porážku za sebou. Piráti při této černé sérii získali jen dva body. Rytíři, kteří vstřelili tři branky z přesilových her, naopak potřetí v řadě bodovali naplno.

Kladenští Rytíři se radují z branky

Vstup do utkání se přitom Chomutovu podařil. Ve čtvrté minutě při hře čtyř proti čtyřem se domácí ujali vedení, když Cháberu překonal nahozením zpoza branky Hruška. Zvýšit mohl ve velké příležitosti Divíšek, ale zblízka kladenského brankáře neprostřelil. Kladno vyrovnalo necelé tři minuty před koncem úvodní části v přesilové hře, když se trefil od modré čáry Kaberle.

Vrátit vedení Pirátům mohl v úvodu druhé části v přesilovce Bartečko. Na druhé straně Kladno vytvořilo ve 26. minutě velký závar před chomutovskou brankou, Strnad trefil tyč a dvě dorážky z bezprostřední blízkosti zlikvidovali obránci Chomutova. Další možnost hostů měl Treille.

V polovině utkání Kladno v přesilovce otočilo stav. Tenkrát vystřelil od modré čáry, brankář Hanuljak kotouč jenom vyrazil před sebe a hostující kapitán Patera ho doklepl z brankoviště do prázdné branky. Za Chomutov neproměnil další možnost Bartečko.

Kladno definitivně rozhodlo mezi 45. a 47. minutou. Nejdříve opět v přesilové hře prostřelil Hanuljaka od modré čáry Doudera a za 94 vteřin po chybě Malce proměnil samostatný únik Treille. Chomutov se už na odpověď nevzmohl, utkání se dohrávalo bez výraznějších příležitostí.

13. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. D. Hruška (Balej, Kučný) - 18. T. Kaberle (Patera), 31. Patera (Kuchler, Tenkrát), 45. Doudera (Dragoun), 47. S. Treille (David Růžička). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. Diváci: 4448.
Chomutov: Hanuljak - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák - Hřebejk, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Balej, Divíšek, Kubinčák - D. Hruška, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič, Černošek - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Lukáč, Havlíček - Strnad, Kuchler, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.