Pardubice vyhrály v repríze finále na ledě Zlína

Sérii pěti utkání na hřištích soupeřů odstartovali hokejisté mistrovských Pardubic vítězně. V posledním utkání úvodní čtvrtiny soutěže vyhráli dnes v repríze finále uplynulého ročníku na ledě Hamé Zlín 1:0. Jedinou branku nepříliš pohledného zápasu vstřelil v přesilové hře obránce Andrej Novotný.

Hned v úvodu měli domácí výhodu dvou přesilových her, ale k vážnému ohrožení Lašáka se nedostali. Podobně si vedli i Východočeši, a tak se diváci na stadionu dlouhé minuty nudili. Zlínského gólmana Murína prověřil až z otočky Kolář, po obléhání domácí branky a Mikeskově zadovce neuspěl ani Rolínek, kterému v rozhodují chvíli puk přeskočil hokejku. V 18. minutě se už ale hráči Moelleru radovali. Při Noskově vyloučení nahrál Mikeska obránci Novotnému, který přesně trefil levý horní roh Murínovy klece.

Ve druhé třetině domácí zvýšili aktivitu a stále častěji se tlačili před Lašáka. Při šanci Okála, který nastoupil k 700. utkání v nejvyšší soutěži, pardubický gólman včas sklapl betony a zastavil kotouč před brankovou čárou. Po Blaťákově dělovce zachránila Lašáka tyčka, v dobré pozici potom přestřelil Melenovský.

Od 32. minuty hráli Východočeši bez své gólmanské jedničky, která se zranila při souboji s Pištekem, a do pardubické klece musel osmnáctiletý junior Růžička. Domácí mu ale začátek jeho extraligové kariéry usnadnili, první střelu na něj vyslali až po necelých osmi minutách.

Zlínu ke zlepšení nepomohly ani změny, které kouč Bokroš udělal ve všech čtyřech formacích. Naopak úřadující mistr mohl svůj náskok pojistit, ale Murín včas napravil svou chybu proti Lubinovi, zblízka ho nepropálil ani Šeda. Pardubice se dočkaly výhry po čtyřech zápasech, v nichž vytěžily jediný bod.

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 18. Novotný (Mikeska, Rolínek). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 4542.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Houdek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský - Rachůnek, Král, Melenovský - Barinka, Kovář, Pištek - Okál, M. Čech, Záhorovský - Mokrejš, Kristek, Jenáček. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Pardubice: Lašák (32. M. Růžička) - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner - Mrázek, Hlinka, Korhoň - Kolář, Mikeska, Rolínek - Tvrdík, Koukal, Lubina - Cetkovský, Klouda, Šeda. Trenéři: Martinec a Šejba.