Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Před čtrnácti lety přišel při útoku na Dvojčata o kamarády. Teď hasič vhodí v Plzni buly

10. září 2015 07:08 - Plzeň

V pátek tomu bude přesně čtrnáct let, co organizace Al-Káida spáchala sérii leteckých teroristických útoků ve Spojených státech. Tragickou událost, která si vyžádala skoro tři tisíce obětí, si před startem úvodního kola hokejové extraligy připomenou i v Plzni. Úvodní buly derby s Karlovými Vary vhodí Tiernach Cassidy, tedy hasič, jenž tehdy z trosek newyorských Dvojčat zachránil třináct lidí.

 

Jana Křenová

„Katastrofa, jakou byly útoky 11. září 2001 v New Yorku, nesmí být nikdy zapomenuta. Připomíná nám, že jsou na světě i důležitější věci než hokej, a já jsem velmi rád, že mohu pana Cassidyho tímto způsobem v Plzni přivítat a vzdát mu hold. Věřím, že se mu dostane vřelého přijetí i od našich skvělých fanoušků, protože on je v mých očích ten pravý hrdina," prohlásil generální manažer plzeňských hokejistů Martin Straka.

Cassidy na čtrnáct let starý hrůzný zážitek do smrti nezapomene. A kdyby si tehdy na začátku září 2011 lehce neporanil záda, už by nejspíš nebyl mezi živými. Kvůli bolestem byl totiž přeřazen do záložní směny, která není posílána k ostrým výjezdům.

„Kdybych byl zdravý, byl bych ve svém družstvu, které vyrazilo zachraňovat v tzv. první linii. Nikdo z nich nepřežil. Večer jsem zbyl sám," vzpomíná dnes třiačtyřicetiletý Cassidy. Při hrůzném náletu na Dvojčata ztratil pět kamarádů, jejichž jména si nechal vytetovat na svá záda.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..