Olomouc - Hradec Králové 3:1Hradec Králové v sedmém přípravném zápase poprvé prohrál

Až v sedmém přípravném utkání na nový ročník extraligy našli hokejisté Hradce Králové přemožitele, když podlehli na ledě Olomouce 1:3. Pošesté v řadě odešla poražena ambiciózní Kometa Brno, jež prohrála na hřišti prvoligových Českých Budějovic 1:3. Litvínov doma vyhrál nad polskou reprezentací 3:1 a Zlín na vlastním ledě zvítězil nad Zvolenem 4:3. Třinec vyhrál na Tatranském poháru nad domácím Popradem vysoko 6:1.

Hradec v přípravě postupně zvítězil nad Ufou, Omskem, Pardubicemi, Olomoucí, Litoměřicemi a Kometou Brno, ale v odvetě s Morou už neuspěl. Olomouc vedla od 17. minuty po Ostřížkově trefě a v druhém dějství zvýšil Matai. V 58. minutě sice korigoval stav v přesilovce Bulík, ale dvě vteřiny před koncem pečetil výsledek v přesilovce Holec.

V létě výrazně posílená Kometa po úvodních třech výhrách v přípravě nemůže prolomit sérii nezdarů. Od 11. minuty sice vedla díky brance Martina Erata, ale za 80 vteřin vyrovnal Nouza, v polovině utkání strhl vedení na stranu Motoru Žálčík a ve 45. minutě upravil na konečných 3:1 v početní výhodě Josef Straka.

V brance Litvínova nastoupil proti Polsku gólman Jaroslav Hübl, který na sever Čech přišel stejně jako Tomáš Halász na měsíční zkoušku. Vervu dostal do vedení v sedmé minutě Gerhát, v úvodu druhé třetiny se prosadil i Stříbrný. V 34. minutě pokazil Hüblovi čisté konto Bepierszcz, ve třetí třetině však potvrdil výhru Severočechů druhým gólem v utkání Stříbrný.

Ve Zlíně se jako první trefil v polovině úvodní třetiny v přesilovce Petr Holík, Zvolen sice vyrovnal v 14. minutě díky Kňazevovi, ale vzápětí vrátil domácím vedení bek Matějíček. V druhém dějství zvýraznili náskok opět Petr Holík a Říčka. Slovenský celek v závěrečné třetině finišoval díky Lukáši Juríkovi a českému útočníkovi Obdržálkovi, ale Zlín těsný náskok udržel.

Třinec při vstupu do Tatranského poháru šel proti domácímu Popradu do vedení v sedmé minutě, kdy skóroval v oslabení Petružálek. V úvodu druhé dvacetiminutovky sice vyrovnal Zagrapan, ale dvěma trefami v 26. a 29. minutě rozhodl Ján Sýkora. V závěrečné třetině dovršili debakl Popradu Hrabal, Ružička a Hrňa.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 17. Ostřížek, 27. Matai, 60. Holec - 58. Bulík.
HC Verva Litvínov - Polsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 22. a 46. Stříbrný, 8. Gerhát - 34. Bepierszcz.
ČEZ Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Nouza, 29. Žálčík, 45. J. Straka - 11. M. Erat.
PSG Zlín - HKM Zvolen 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: 10. a 25. P. Holík, 15. Matějíček, 35. Říčka - 14. Kňazev, 44. L. Jurík, 48. Obdržálek.
Tatranský pohár v Popradu:
HK Poprad - HC Oceláři Třinec 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 23. Zagrapan - 26. a 29. J. Sýkora, 7. Petružálek, 53. Hrabal, 55. Ružička, 60. Hrňa.