Hübl zařídil Litvínovu výhru v derby v Chomutově

29. Rutta 1:1
49. Hübl 1:2
Záznam online reportáže »

29. ledna 2017 17:59 - Chomutov

Hokejisté Litvínova zabrali po třech zápasech bez bodu a vyhráli ve 43. kole extraligy v severočeském derby na ledě Chomutova 2:1. Díky tomu se na šestém místě vzdálili sedmým Pirátům na rozdíl pěti bodů. Chomutov doma utrpěl ztrátu poprvé po čtyřech zápasech. Oba góly vítězů vstřelil chomutovský odchovanec Viktor Hübl.

Libor Zavoral, ČTK

V úvodu utkání se do dobré pozice dostal Lauko, jenž ale nevyzrál na Petráska stejně jako o chvíli dříve Koblasa. V následné přesilovce domácích se puk vyslaný Humlem otřel o tyčku, ale skončil mimo. Poté, co Gula nepřekonal Laca, měl velkou šanci Koblasa, jenž trefil přesouvajícího se litvínovského brankáře.

Litvínov byl blízko vedení v 15. minutě, kdy Martin Hanzl nastřelil z levého kruhu tyčku. V závěru úvodní třetiny si Piráti zahráli ještě jednu přesilovku, která však zůstala nevyužita.

Gólové konto utkání otevřel Hübl, jenž i přes faul prostřelil chomutovského brankáře. V další šanci mohl náskok zvýšit Pavelka, ale z levého kruhu neuspěl.

Naopak domácí byli úspěšnější. Nejprve ještě útočník Růžička vyprášil Petráskovy betony, ale poté už Rutta vyrovnal z předbrankového prostoru. V polovině utkání měla Verva první možnost přesilové hry, ve které měli šance Gerhát a Trávníček.

V úvodu třetího dějství hrál Litvínov 15 vteřin v pěti proti třem, ale skóre se neměnilo. Ve 47. minutě měl Petrásek štěstí, že Valachova tečována střela skončila v jeho výstroji. O chvíli později se Hübl natlačil před bránu a prostřelil Laca mezi betony.

Zvýšit vedení se Litvínovským nepodařilo v přesilovce, ale málem to dokázali v oslabení. Možnost dovršit hattrick měl Hübl, ale přestřelil. Poté ujel Račuk, jehož ale vychytal téměř bezchybný Petrásek. Poslední minutu duelu to zkoušeli Piráti bez brankáře v šesti proti čtyřem, to však Litvínovští přečkali a vyhráli třetí ze čtyř vzájemných zápasů v sezóně.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Rutta (Sklenář, Kämpf) - 21. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 49. V. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Brejcha, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica, od 41. navíc Skinner - Račuk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hlava, D. Kaše, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Litvínov: Petrásek - Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Válek, Trávníček - Martynek, K. Reichel, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.