Plzeň - Ml. Boleslav 4:1Plzeň bodovala podvanácté za sebou

21. Stach 3 : 0
26. Orsava 3 : 1
40. Indrák 4 : 1

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v dohrávce 19. kola Mladou Boleslav 4:1 a protáhli svoji bodovou sérii na dvanáct utkání, z nichž 11 vyhráli. Naopak Středočeši prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů. O osudu dnešního souboje ve prospěch Indiánů rozhodl dvěma góly v úvodní třetině Milan Gulaš. Plzeňský útočník svůj výkon navíc ozdobil asistencí na uklidňující trefu Miroslava Indráka na 4:1 v čase 39:26.

Milan Gulaš z Plzně

Hosté bez nemocného Klepiše nezačali ideálně a již ve čtvrté minutě překvapil Maxwella střelou z pravého kruhu Gulaš. Nejproduktivnější hráč extraligy se znovu prosadil o necelé tři minuty později, kdy při přečíslení dvou na jednoho překonal opět po přihrávce Schleisse amerického gólmana bekhendovou kličkou. Odpovědět mohl Musil, ale Svoboda stačil jeho táhlý pokus vyrazit. Strážce plzeňské branky se vytáhl také v osmé minutě, kdy během přesilovky hostů stačil i vleže zasáhnout proti dorážce nekrytého Holíka.

Na začátku 10. minuty nahradil Maxwella v mladoboleslavském brankovišti Růžička. Indiáni sice svého soupeře přehrávali, ale Středočeši hrozili z brejků. Pabiška ovšem před koncem první třetiny při akci dva na jednoho zakončil těsně vedle. To domácí skórovali minutu po začátku prostřední části, když po kombinaci celého druhého útoku zakončoval Stach pohodlně do odkryté branky na 3:0.

Za chvíli Sklenička po odvážném výpadu nestačil zasunout kotouč za dezorientovaného Růžičku. Mladoboleslavský náhradník měl ve 25. minutě štěstí, že nekrytý Petr Straka během početní výhody vypálil zblízka mimo. Za chvíli udeřilo na druhé straně poté, co Svoboda za svá záda propustil nepříliš prudkou střelu Orsavy. Nejofenzivnější pasáž utkání uzavřel Kracík, jehož nenápadný pokus po rychlém přečíslení zastavila levá tyčka.

Následně hosté ve snaze vstřelit kontaktní gól výrazně přidali, ale z dobrých pozic střelecky selhali Lenc s Emingerem. Naopak 34 vteřin před druhou sirénou potrestal vyloučení Lence dorážkou na 4:1 Indrák.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, ale Musil z mezikruží zakončil příliš slabě a průnik Pacovského zastavil skvělým zákrokem Svoboda. V 52. minutě ovšem zbrzdil Hanzlík faulem nápor svého týmu. Domácí už si svůj náskok díky lepšímu pohybu nenechali vzít a od většího debaklu hosty uchránil jen pozorný Růžička.

Dohrávka 19. kola hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Schleiss), 7. Gulaš (Schleiss, Moravčík), 21. Stach (Indrák, Kracík), 40. Indrák (Mertl, Gulaš) - 26. Orsava (P. Holík, Lenc). Rozhodčí: Mrkva, Šír - L. Kajínek, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3939.
Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kracík, Stach - M. Chalupa, Kratěna, P. Straka - Hollweg, Preisinger, D. Kindl. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Mladá Boleslav: Maxwell (10. J. Růžička) - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Knot, Kotvan, Hrdinka - M. Procházka, P. Holík, Orsava - Lenc, P. Musil, L. Pabiška - Pacovský, Šafránek, T. Knotek - Volf, Najman, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.