Jekatěrinburg - Novosibirsk 4:1Sochatskij vychytal Jekatěrinburgu sedmnácté vítězství za sebou

Vítěznou sérii hokejistů Jekatěrinburgu v Kontinentální lize neukončil ani sedmnáctý zápas, v němž nastoupili proti Novosibirsku. Avtomobilist, v jehož brance dostal před Jakubem Kovářem podle plánu přednost Vladimir Sochatskij, doma vyhrál 4:1.

Sochatskij nastoupil do branky Jekatěrinburgu popáté v sezoně. Připsal si 26 zákroků, z toho 15 střel nejhoršího týmu ligy Sibiru zastavil v úvodní dvacetiminutovce.

Vítězný gól vstřelil kanadský útočník Francis Paré, jenž v polovině druhé třetiny využil přesilovou hru. Hosté překonali Sochatského jen v 52. minutě taktéž v početní výhodě, v níž se prosadil Alexandr Loginov.

První bod si v druhém startu v KHL připsal obránce Vladivostoku Karel Kubát. Bývalý litvínovský zadák přihrál na ledě CSKA Moskva na první gól utkání Sergeji Koňkovovi, domácí hráči ale v 57. minutě vyrovnali na 1:1 a v nájezdech prodloužili svou vítěznou šňůru na 11 zápasů.