MS 2018

Selhal, trápení nezlomil a Američané rozhodli. Moje góly týmu chyběly, věděl Červenka

17. května 2018 21:06 - Herning

Celý turnaj čekal na premiérový gól a věřil, že střelecké trápení prolomí v ideální čas, ve čtvrtfinále MS. Jenže kapitán českých hokejistů Roman Červenka nejenže ve třetí třetině za stavu 2:2 prázdnou branku netrefil, Američané navíc hned z protiútoku dali vítěznou trefu.

David W Cerny, Reuters

Co jste při své vyložené příležitosti udělal špatně?

Snažil jsem se trefit puk, ani nevím, jestli jsem ho minul, nebo to jejich obránce zablokoval. Chvíli nato navíc Hronek upadl a Kane na rozdíl ode mě svou šanci proměnil.

Vyčítal jste si proto své selhání o to víc?

Samozřejmě. Není potřeba si nic nalhávat, moje góly týmu celý turnaj chyběly. Každým zápasem to pro mě bylo těžší a těžší, pořád jsem ale věřil, že gól může kdykoliv přijít. Ideálně ve čtvrtfinále, jenže bohužel nepřišel.

Cítíte velké zklamání, že reprezentace končí na MS potřetí za sebou ve čtvrtfinále?

Každé prohrané čtvrtfinále je obrovské zklamání. Zvlášť proto, že tento tým sílu měl. Dokázali jsme to v těžkých zápasech ve skupině. Se Švédy jsme i přes prohru nehráli špatně, otočili jsme zápasy s Rusy i Švýcary. I na Američany jsme měli.

Čím si vysvětlujete nepodařenou první třetinu?

Nedokážu říct, proč jsme začali tak vlažně. Přitom jsme si říkali, že hned od první minuty musíme mít dobrý pohyb. Než jsme se rozjezdili, stálo nás to třetinu. O první přestávce jsme si všichni uvědomovali, že musíme přidat na pohybu a být odvážnější na puku, protože Američany jsme zbytečně nechávali hrát a byli pasivní.

A najednou to šlo...

Druhá třetina už byla úplně jiná. Stáhli jsme dvougólové manko a měli další šance. Celý zápas jsem cítil, že na ně máme. V obraně měli díry a věřil jsem, že rozhodující gól dáme my. Bohužel.

Hrál jste své osmé mistrovství světa, poprvé jste byl kapitánem. Cítil jste nyní větší zodpovědnost?

Už patřím ke starším hráčům, takže každá reprezentační akce je pro mě speciálnější, než když jsem byl mladý. Touhu po úspěchu jsem měl obrovskou, o to víc jsem ale teď zklamaný.