Boston - Edmonton 4:1Rozjetý Pastrňák řádí, paráda českého útočníka okouzlila NHL. Obhájce titulu si připsal ostudný debakl

David Pastrňák přispěl další brankou k vítězství Bostonu Bruins nad Edmontonem 4:1. Asistencí pomohl k výhře domácích i David Krejčí. Debakl 0:6 naopak schytali obhájci titulu z Washingtonu, kteří nestačili na New Jersey. Nedaří se ani finalistovi posledního ročníku hokejistům Vegas Golden Knights, které od porážky na ledě Pittsburghu neuchránila ani Noskova úvodní branka.

David Pastrňák přispěl k výhře dalším gólem

David Pastrňák zažívá povedený vstup do sezóny. Po posledním čtyřbodovém představení proti Ottawě se střelecky blýskl i v dalším zápase s Edmontonem, kdy se postaral o úvodní branku. A byla to parádní trefa.

Havířovský rodák se prosadil z přesilové hry, když si vybruslil od levého mantinelu do středu hřiště, stahovačkou si prohodil puk mezi nohami, kterou se zbavil obránce, a bekhendovým blafákem vyrovnal na 1:1. "Všiml jsem si, že jejich bek není ve správné pozici a že mám prostor pro kličku. Zkusil jsem to a prošel až k bráně," řekl Pastrňák.

Dvaadvacetiletý útočník bodoval ve třetím utkání v řadě a během této série si připsal šest bodů (4+2). Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Na třetí brance se výraznou měrou podílel i David Krejčí, který v přečíslení dva na jednoho dobře načasoval přihrávku na skórujícího Joakima Nordströma.

SESTŘIH: Boston - Edmonton

Vůbec se nedařilo obhájcům titulu. Hokejisté Washingtonu schytali na ledě New Jersey debakl 0:6 a připsali si tak vůbec první porážku po šedesáti minutách v sezóně. Ďáblové naopak vyhráli i svůj druhý zápas nového ročníku. Hlavním katem Ovečkina a spol. se stal Kyle Palmiery, který se postaral o obě branky v úvodní třetině.

SESTŘIH: New Jersey - Washington

Povedený vstup se sezóny zažívají i hokejisté Colorada, kteří si připsali třetí vítězství ze čtyř odehraných zápasů. V tom posledním jasně kralovali na ledě Buffala, když zvítězili 6:1. O svém vítězství rozhodli již v první třetině, kterou ovládli 3:0 i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Dvě branky Avalanche si připsal Nathan MacKinnon, za domácí korigoval ve druhé třetině Beaulieu.

SESTŘIH: Buffalo - Colorado

Zatím vůbec se v jejich historicky druhém ročníku v NHL nedaří hokejistům Las Vegas. Překvapiví finalisté minulé sezóny ztratili čtvrtý z pěti odehraných zápasů, když padli na ledě Pittsburghu 2:4. Rytíři přitom začali výborně, o úvodní branku se postaral v sedmé minutě Tomáš Nosek, domácí však především díky hattricku Philla Kessela skóre otočili a připsali si letošní vůbec první vítězství po základní hrací době. Za Vegas nastoupil poprvé v tomto ročníku i Tomáš Hyka, porážce svého týmu však nezabránil.

SESTŘIH: Pittsburgh - Las Vegas

Ani ve třetím utkání nového ročníku se v sestavě Montrealu neobjevil Tomáš Plekanec a jeho tým nakonec padl na domácím ledě s Los Angeles 0:3. Hlavní krok k dvěma bodům udělali Králové již v první třetině, kdy se trefili Kempe a Amadio. Třetí gól přidal v závěrečné třetině Carter. Hostující gólman Jack Campbell pochytal všech čtyřicet pokusů Canadiens a mohl slavit čisté konto.

SESTŘIH: Montreal - Los Angeles

Gólovou přestřelku si vychutnali fanoušci na Floridě. Šťastnější však nakonec byli hostující hokejisté z Columbusu, kteří si připsali výhru 5:4. V zápase plném zvratů nejdříve domácí otočili stav z 0:2 na 3:2, konečné slovo však patřilo Jackets, které dvěma góly v závěrečné části rozhodli o svém vítězství. Panthers tak prohráli i svůj druhý zápas v nové sezóně.

SESTŘIH: Florida - Columbus

Svou premiéru má za sebou David Rittich. Český brankář nastoupil za Calgary na ledě St.Louis od třetí třetiny, kdy jeho klub prohrával 1:5. Jihlavský rodák pochytal všech osm střel a podílel se na konečném snížení stavu na 3:5. V obraně St. Louis si pro změnu připsal první zářez Jakub Jeřábek, který však byl přítomen u všech tří branek, které domácí tým inkasoval.

"Z prohry vůbec neviníme gólmana. Je to o naší hře před ním. Plánovali jsme, že ho (Ritticha) postavíme do branky od začátku v sobotu (v Coloradu), proto jsme ho poslali do branky, aby se trochu rozchytal," uvedl trenér Bill Peters.

SESTŘIH: Calgary - St. Louis

Na výhru zatím marně čeká Detroit, který padl i ve svém čtvrtém zápase sezóny. Tentokrát nestačil na domácím ledě na Toronto a podlehl 3:5. Auston Matthews přispěl dvěma góly k výhře Toronta 5:3 a v úvodních pěti zápasech nové sezony se trefil už devětkrát. Čtyřmi přihrávkami podpořil vítězství John Tavares.

Ofenzivu kanadského klubu vydatně podporuje i Morgan Rielly, který se díky gólu a asistenci dostal na 12 bodů (3+9). V historii soutěže nasbíral v prvních pěti utkáních nové sezony jen jeden obránce více bodů - Harry Cameron jich získal patnáct (9+6) v ročníku 1917/18.

V obraně Detroitu opět figurovali Libor Šulák a Filip Hronek, který získal první bod v NHL. Český obránce si připsal druhou asistenci u trefy Dylana Larkina, jehož nahození od modré čáry prošlo až do branky. Jeho spoluhráč Martin Frk zůstal mezi náhradníky.

V dalším zápase si New York Rangers poradili po prodloužení se San Jose, za které nastoupil ve druhé formaci Tomáš Hertl.

Dva body slaví i hokejisté Vancouveru, kteří zvítězili na ledě Tampy bay 4:1. Minnesota si po prodloužení poradila s Chicagem 4:3, hostům k bodům nepomohla ani Ruttova asistence při úvodním gólu Blackhawks. Na body nedosáhl ani Winnipeg, který padl v Nashvillu 0:3.

VÝSLEDKY NHL
Boston - Edmonton 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Pastrňák, 15. Marchand, 16. Nordström (Krejčí), 60. Bergeron - 4. McDavid. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Grzelcyk, 3. Halák (všichni Boston).
Buffalo - Colorado 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 38. Beaulieu - 38. a 58. MacKinnon, 11. Jost, 14. C. Wilson, 17. Söderberg, 56. Kerfoot. Střely na branku: 31:30. Diváci: 15.396. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. C. Wilson, 3. Söderberg (všichni Colorado).
Florida - Columbus 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
Branky: 20. Dadonov, 27. Barkov, 29. Brouwer, 40. Bjugstad - 14. Werenski, 18. Panarin, 33. Duclair, 42. Jenner, 58. Atkinson. Střely na branku: 41:32. Diváci: 14.394. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Dadonov (Florida), 3. Panarin (Columbus).
New Jersey - Washington 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky: 8. a 19. Palmieri, 23. Johansson, 46. Coleman, 52. Dea, 55. Boyle. Střely na branku: 36:21. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kinkaid, 3. Johansson (všichni New Jersey).
NY Rangers - San Jose 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 14. B. Howden, 58. B. Smith, 61. Skjei - 5. Sörensen, 25. Donskoi. Střely na branku: 27:43. Diváci: 17.004. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Howden (oba NY Rangers), 3. Sörensen (San Jose).
Pittsburgh - Vegas 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 9., 30. a 36. Kessel, 37. Guentzel - 7. Nosek, 54. R. Smith. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Malkin, 3. DeSmith (všichni Pittsburgh).
Montreal - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Kempe, 12. Amadio, 50. J. Carter. Střely na branku: 40:29. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Campbell, 2. J. Carter (oba Los Angeles), 3. Juulsen (Montreal).
Detroit - Toronto 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 8. a 51. Jensen, 54. D. Larkin - 28. a 52. Matthews, 16. Rielly, 22. Marner, 60. Hainsey. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Jensen (Detroit), 3. Marner (Toronto).
Tampa Bay - Vancouver 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
Branky: 17. B. Point - 52. Pettersson, 53. Boeser, 59. Virtanen, 59. M. Granlund. Střely na branku: 34:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. Joseph (Tampa Bay).
St. Louis - Calgary 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)
Branky: 10., 25. a 40. Perron, 8. Steen, 18. Edmundson - 8. Neal, 49. D. Ryan, 52. Backlund. Střely na branku: 32:34. David Rittich odchytal za Calgary 17:22 minuty a z osmi střel neinkasoval. Diváci: 16.403. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. B. Schenn, 3. Steen (všichni St. Louis).
Nashville - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 24. Hartman, 48. Josi, 55. Johansen. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.228. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Hartman, 3. Josi (všichni Nashville).
Minnesota - Chicago 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. a 64. Zucker, 34. E. Staal, 60. Suter - 11. a 43. DeBrincat (na první Rutta), 13. Kahun. Střely na branku: 45:30. Diváci: 18.652. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. DeBrincat (Chicago), 3. Suter (Minnesota).