Philadelphia - New Jersey 5:2Báječný Voráček první hvězdou! Vstřelil drzý vítězný gól a navíc přidal dvě asistence

New York/Praha

Bylo to jeho odpoledne! Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl v NHL vítězným gólem a dvěma asistencemi k vítězství Philadelphie 5:2 nad New Jersey. Kladenský útočník, který tak za prvních osm duelů nového ročníku zaznamenal už tři branky a osm přihrávek, byl po zásluze vyhlášen první hvězdou duelu.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček přijímá gratulace od spoluhráčů - ilustrační foto.

V předchozích třech utkáních proti Vegas, Floridě a Columbusu sice vyšel bodově naprázdno, v sobotu si ale Voráček vše vynahradil. Na konci druhé třetiny nejprve parádním pasem od levého mantinelu připravil gól pro Patricka a Flyers vedli 2:1. Ďáblové sice na začátku třetí třetiny srovnali, necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby si ale opět vzal slovo český ryšavý forvard.

Při rychlém přečíslení dvou na jednoho vzal odpovědnost na sebe, z pravého křídla si vybruslil před branku a povedenou kličkou do forhendu zasunul puk za záda gólmana Kinkaida.

Philadelphia pak přidala ještě dvě trefy do prázdné branky, u té poslední opět asistoval Voráček. V obrané Flyers nechyběl Radko Gudas, za Devils nastoupil útočník Pavel Zacha, který i po sobotě dál čeká na první kanadský bod v sezóně.

Palát asistoval, Detroit bez Čechů

Ondřej Palát si připsal jednu asistenci, jeho Tampa však podlehla Minnesotě 4:5 po prodloužení. Palát získal svůj kanadský bod, když pět minut před koncem řádné hrací doby byl součástí kombinace před vyrovnávací trefou Antona Stralmana na 4:4.

Chicago i díky 37 zákrokům Coreyho Crawforda porazilo Columbus 4:1. V dresu vítězů nechyběli David Kämpf a Jan Rutta, za poražené nastoupil Lukáš Sedlák.

Detroit se až v osmém klání dočkal své první výhry v této sezóně. K vítězství 4:3 po prodloužení došla Rudá křídla bez českých hokejistů v sestavě. Martin Frk s Filipem Hronkem zůstali mezi náhradníky, zatímco Libor Šulák s Filipem Zadinou jsou na farmě.

Do prodloužení došel také duel Montrealu na ledě Ottawy. O výhře domácích 4:3 rozhodl Mark Stone. 42 zákroků Laurenta Brosoita vedlo k výhře Winnipegu nad Arizonou 5:3. Skvěle zachytal také konkurent Pavla Francouze v Coloradu Philipp Grubauer, jenž propustil jedinou z 30 střel Caroliny, Laviny tak vyhrály 3:1.

Buffalo zas při výhře 5:1 nad Los Angeles těžilo z hattricku Jeffa Skinnera. Dalším Čechem, který strávil duel NHL jen mezi náhradníky, je Jakub Jeřábek. Jeho St. Louis přehrálo Toronto 4:1.

Hertl hvězdou zápasu

Tomáš Hertl si proti New Yorku Islanders připsal tři asistence a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Boston podlehl Vancouveru 1:2 a čeští Davidové v dresu Medvědů, Krejčí s Pastrňákem, si nepřipsali ani bod. Vegas s Noskem a Hykou v sestavě si poradilo s Anaheimem 3:1.

Výsledky NHL
Philadelphia - New Jersey 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 11. Konecny, 39. Patrick (Voráček), 57. Voráček, 59. Simmonds, 60. Laughton (Voráček) - 5. Severson, 43. Boyle. Střely na branku: 21:21. Diváci: 19.105. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Patrick (oba Philadelphia), 3. Boyle (New Jersey).
Carolina - Colorado 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Ferland - 17. a 30. Landeskog, 57. MacKinnon. Střely na branku: 43:22. Diváci: 11.753. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Ferland (Carolina).
Los Angeles - Buffalo 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 53. Doughty - 24., 36. a 60. Skinner, 11. Pominville, 40. Bogosian. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pominville, 2. Skinner, 3. Eichel (všichni Buffalo).
Winnipeg - Arizona 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 20. Lowry, 35. Myers, 38. Morrissey, 46. Perreault, 60. Wheeler - 44. a 52. Keller, 16. Fischer. Střely na branku: 32:45. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey, 2. Trouba (oba Winnipeg), 3. Keller (Arizona).
Toronto - St. Louis 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 45. Rielly - 25. Bortuzzo, 34. Sanford, 37. R. O'Reilly, 59. Barbašev. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19.268. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Perron, 3. R. O'Reilly (všichni St. Louis).
Ottawa - Montreal 4:3 v prodl. (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. a 63. Mark Stone, 30. Boedker, 33. Duchene - 4. Domi, 5. Danault, 17. Byron. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.442. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Byron (Montreal).
Florida - Detroit 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Yandle, 17. Bjugstad, 59. Hoffman - 26. Cholowski, 27. Vanek, 28. D. Larkin, 64. Nyquist. Střely na branku: 37:31. Diváci: 14.534. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Cholowski (oba Detroit), 3. Bjugstad (Florida).
Columbus - Chicago 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 13. Werenski - 56. a 59. P. Kane, 4. DeBrincat, 48. Krüger. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17.005. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Werenski (Columbus).
Minnesota - Tampa Bay 5:4 v prodl. (1:3, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 14. Coyle, 24. M. Foligno, 51. Parise, 54. Zucker, 64. Mikael Granlund - 3. Callahan, 11. Gourde, 16. J.T. Miller, 56. Stralman (Palát). Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.080. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund, 2. Parise, 3. M. Foligno (všichni Minnesota).
Edmonton - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 34. P. K. Subban, 35. Arvidsson, 60. Josi. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. P. K. Subban (oba Nashville), 3. Yamamoto (Edmonton).
Vancouver - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Sutter, 64. Horvat - 48. Nordström. Střely na branku: 22:31. Diváci: 17.871. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Bergeron (Boston), 3. Horvat (Vancouver).
Vegas - Anaheim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. W. Karlsson, 30. Reaves, 60. Marchessault - 42. Street. Střely na branku: 45:18. Diváci: 18.375. Hvězdy zápasu: 1. Reaves, 2. W. Karlsson, 3. Carrier (všichni Vegas).
San Jose - NY Islanders 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 8. Meier (Hertl), 25. Donskoi, 34. Burns (Hertl), 45. Couture (Hertl) - 20. B. Nelson. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.414. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Couture, 3. Suomela (všichni San Jose).