Anketě NHL vládli brankáři, hráčem týdne je Merzlikins

New York

Lotyšský brankář Elvis Merzlikins z Columbusu byl v NHL vyhlášen nejlepším hráčem týdne. Další gólman Andrej Vasilevskij z Tampy Bay skončil v tradiční anketě na třetím místě, mezi ně se vklínil křídelní útočník Kyle Connor z Winnipegu.

Brankář Columbusu Elvis Merzlikins zasahuje při šanci Mathieu Perreaulta z Winnipegu.

Pětadvacetiletý ligový nováček Merzlikins držel v minulém týdnu čisté konto 173 minut a 39 sekund. Blue Jackets pomohl k výhrám 1:0 v prodloužení nad Floridou a 2:0 nad Detroitem a s pěti čistými konty se dostal na první místo této brankářské statistiky. Inkasoval až v závěru utkání s Coloradem, kterému Columbus podlehl 1:2.

Connor byl s osmi body nejproduktivnějším hráčem týdne, k třem brankám přidal pět asistencí. Čtyři body si připsal ve vítězném utkání proti Ottawě, další tři při výhře nad Chicagem. Vasilevskij vychytal Tampě tři vítězství a dostal jen pět gólů.