VIDEO: Slovutná NHL? Hráči Jágrovy Philadelphie stáli a vyčkávali jako na rybníku

10. listopadu 2011 13:35 - TAMPA/PRAHA

Byly to zvláštní momenty. V zámořské NHL a vůbec ve vrcholovém hokeji takřka nevídané. Hráči se proměnili během hry v téměř nehybné figury a diváci se divili. Tampa proti Philadephii úporně bránila, tým Jaromíra Jágra mnohdy dlouhé sekundy také jen vyčkával, jestli jej soupeř bude napadat. A byly z toho záběry jako ze zápasu kdesi na rybníku, kde borci po akci nabírají síly a pokřikují na sebe, že poražený platí rundu. Tampa nakonec v prodloužení vyhrála 2:1.

 

Chis 0´Meara, ČTK/AP

Aktéři duelu byly vystaveni ostrým slovním atakům za úroveň a tempo hry. Tampa si kryla střední pásmo, do žádných riskantnější operací se nepouštěla a slavila s tím úspěch.

Podle zámořských médií to občas připomínalo basketbalový zápas před zavedením časového limitu na zakončení útoku. Slovutná NHL se tímto utkáním cítila skoro dotčená.

„Byl to historický zápas. V tom smyslu, že jsem nikdy neviděl, aby byl tolik svázán taktikou. Systém Tampy Bay je nesmírně efektivní. Zacpou střední pásmo a je těžké přes něj projít. Philadelphia na to chtěla pravděpodobně poukázat. Liga by s tím měla něco dělat. Hokej přece býval nejrychlejší hrou na ledě," podivil se i Scotty Bowman, ikona NHL.

Ani sudí se na to nemohl dívat a hru přerušil.

Co říkají na tuto situaci pravidla?
Kotouč musí být udržován v pohybu po celý čas hry. Kromě jediného zavedení kotouče za vlastní branku musí mužstvo, které má kotouč v držení ve svém obranném pásmu, hrát kotoučem kupředu směrem k soupeřově brance s výjimkou, že mu v tom brání protihráči.
vap, Sport.cz

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..