Živě

Legendární kanadský hokejista, člen francouzské spojky, prohrál v nemocnici boj o život

23. června 2021 12:08 - Florida/Praha

Hokejové Buffalo se ponořilo do smutku. Necelý týden poté, co dostal infarkt, zemřel v úterý ve věku dvaasedmdesáti let v nemocnici na Floridě bývalý vynikající kanadský útočník Sabres René Robert.

 

Profimedia.cz

Rodák z kanadské provincie Québec odehrál v NHL 12 sezon, osm z nich v dresu Buffala, v němž mezi lety 1972 až 1979 vytvořil legendární útočnou formaci s Gilbertem Perreaultem a Rickem Martinem.

Všichni tři pocházeli z Québecu, jejich mateřským jazykem byla francouzština, a tak jejich řadě jeden ze spoluhráčů vymyslel přezdívku „francouzská spojka" podle stejnojmenného filmu s Genem Hackmanem v hlavní roli.

„René byl úžasný hráč, skvělý spoluhráč a osobnost, byl věrný naší organizaci. Jeho úspěchy na ledě, které dosáhl jako člen 'francouzské spojky', hovoří za vše, ale jeho vliv na komunitu v Buffalu trval ještě dlouho po konci kariéry," uvedlo Buffalo v prohlášení.

NHL truchlí. Vítěz Stanley Cupu podlehl v 58 letech po dlouhém boji rakovině plic

V základní části NHL Robert odehrál 744 zápasů a připsal si 702 kanadských bodů. V nejlepší hokejové lize světa oblékal kromě Buffala i dres Pittsburghu, Toronta a Colorada Rockies.

I po skončení kariéry zůstal spojený s Buffalem, kde se věnoval charitativní činnosti. Poslední roky už žil na Floridě, od mi minulého týdne musel být kvůli infarktu hospitalizován v nemocnici, kde v úterý zemřel.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..