NY Rangers - Montreal 0:2Plekanec parádním gólem rozhodl o výhře Montrealu nad Rangers

New York

Hokejisté Montrealu zvítězili na ledě New Yorku Rangers 2:0. Na výhře měl největší zásluhu český útočník Tomáš Plekanec, který vstřelil rozhodující gól. Čisté konto vychytal slovenský brankář Peter Budaj, který zlikvidoval 27 pokusů Jezdců.

Střelec vítězného gólu Tomáš Plekanec blahopřeje slovenskému brankáři a svému spoluhruči z Montrealu Peteru Budajovi k udržení čistého konta.

Celé první polovině zápasu gólmani dominovali. Skvělý byl nejenom Budaj, ale také Lundqvist na druhé straně. Ale byl to právě Švéd, kdo musel jako první lovit puk ze své sítě. Plekanec k němu nabruslil od levého kruhu a povedeným bekhendovým blafákem ho překonal.

Domácí se nezvdávali a i nadále se snažili skórovat, všechny jejich pokusy ale končily na skvělém slovenském brankáři. Tři minuty před koncem vstřelil po akci z rychlého protiútoku Galchenyuk druhý gól a o vítězi bylo rozhodnuto. Plekanec, jenž v posledních osmi zápasech pětkrát skóroval a získal devět bodů, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Už ve druhé minutě měl v utkání proti Vancouveru Ovečkin možnost trestného střílení, na gólmana Luonga ale útočník Washingtonu nevyzrál. Skóre tak otevřel domácí Kassian, který střelou z pravé strany překvapil Neuvirtha. Český gólman se objevil v brankovišti od první minuty teprve podruhé v sezóne. Hostům se zápas podařilo otočit, a to hlavně díky Chimerovi, který nejdříve vyrovnal a po dvou minutách ve třetí třetině asistoval u branky Grabosvskiho na 2:1.

Ani toto úsilí hvězdy zápasu ale nestačilo. Za domácí totiž pro změnu úřadoval Daniel Sedin. Už o minutu později vyrovávanl po jeho asistenci Kesler a sám Sedin zařídil na samém začátku 46. minuty rozhodující branku. Vancouver zvítězil počtvrté v řadě.

V dalších duelech zvítězilo Chicago nad Minnesotou vysoko 5:1, Dallas uspěl v Buffalu 4:3 a výhru Pittsburghu v Carolině 3:1 režíroval třemi asistencemi Oprik.

Buffalo - Dallas 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 4. a 38. Moulson, 33. Ott - 3. Fiddler, 17. Goligoski, 18. Seguin, 31. Benn. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.295.
Carolina - Pittsburgh 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Gerbe - 9. Glass, 37. Kunitz, 48. Megna. Střely na branku: 21:29. Diváci: 15.042.
Vancouver - Washington 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Kassian, 43. Kesler, 46. D. Sedin - 15. Chimera, 42. Grabovskij. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 41 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,7 procenta. Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.910.
Minnesota - Chicago 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 32. Pominville - 18. Sharp, 34. Brookbank, 37. Leddy, 43. P. Kane, 49. Saad. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.685.
New York Rangers - Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 37. Plekanec, 58. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.006.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84