Rubriky:

NHL

Okřídlený vetřelec. Na zápas NHL dorazila nečekaná návštěva

5. ledna 2014 11:41 - Montreal

Nevídaného hosta mělo v zámořské NHL kanadské derby mezi Montrealem a Ottawou. V hale Bell Centre se totiž proháněl netopýr. Tato bizarní situace možná vyvedla z míry domácí Canadiens, kteří už po 13 vteřinách zápasu inkasovali.

 

Jean-yves Ahern, Reuters

Nejprve se netopýr ochozům ukázal v době, kdy arénou zněla kanadská národní hymna. Obvykle slavnostní okamžik tak dostal lehce komický nádech.

Třináct sekund po úvodním vhazování se Senátoři zásluhou Colina Greeninga dostali do vedení. Jednoho tak může s notnou dávkou nadsázky napadnout, zdali neměl netopýr sloužit jako součást ottawské taktiky k rozhození soupeře.

Okřídlený tvor udělal poté ještě několik koleček nad kluzištěm a zřejmě zmizel někde v krovech pod střechou. I bez další „pomoci od netopýra" Ottawa zvládla Montreal porazit 4:3 v prodloužení.

Netopýři nejsou v jižní části kanadské provincie Québec ničím neobvyklým. Na podzim si tito tvorové hledají zimní úkryt. Tomu z Bell Centre však hokejová hala asi připadala útulnější než obyčejná jeskyně.

md, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..