Edmonton - Montreal 3:0Série Montrealu skončila, Plekanec byl u všech inkasovaných branek Habs

Edmonton

Elitního hokejová NHL měla na programu v noci z pondělí na úterý pouze dva zápasy. Jako jediný zasáhl z českých hráčů do dění v zámořské lize Tomáš Plekanec, ale žádný oslavný výkon z toho nebyl. Útočník byl na ledě při všech inkasovaných brankách Montrealu, který v souboji rozjetých kanadských celků jednoznačně padl na ledě Edmontonu 0:3. V druhém duelu urvali málo vídanou pětigólovou smrští newyorští Rangers před vlastním publikem výhru 5:4 nad Minnesotou.

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec v akci.

Duel mezi Rangers a hosty z Minnesoty v prvních dvaceti minutách ani náznakem nenaznačil, o jak nervy drásající a zajímavou podívanou nakonec půjde. První třetina sice mnoho z hokejové podívané nenabídla, ale zato poté se začaly dít věci!

Ve druhé části se nejprve dostali do třígólového trháku hosté a zdálo se, že je po zápase. Mezi střelce se postupně zapsali Prosser, Cooke a Pominville. Jenže Rangers nesložili zbraně a po pěti minutách třetí třetiny to bylo po zásazích Kleina a Nashe už zase jen o jednu jedinou přesnou trefu.

Na dvoubrankový rozdíl vzápětí sice znovu zvýšil Zucker, ale kontaktní zásah Brassarda, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, udržel pro domácí naději. Ta se nakonec přetavila v plný bodový zisk díky magické 57. minutě, v níž newyorský celek definitivně otočil vývoj i skóre zápasu. O dramatickém vítězství rozhodli přesnými trefami Duclair a především Zuccarello, který během večera posbíral tři kanadské body do individuálních statistik.

„Strávili jsme v prvních dvou třetinách čtrnáct minut na trestné lavici, proto jsme se těžko dostávali do rytmu. Ale v poslední jsme zabojovali," řekl trenér Rangers Alain Vigneault. „Pomohly nám rychlé dva góly. I když jsme inkasovali, věděli jsme, že máme na to, abychom ještě nějaké branky přidali. Každý byl plný odhodlání, šli jsme po nich a vyplatilo se," těšilo obránce Marka Staala.

Trenér hostí Mike Yeo litoval, že podruhé v krátké době jeho tým ztratil ve třetí třetině náskok. I když v předchozím utkání v Anaheimu byl jen jednobrankový. „Nejsem si jistý, ale mám dojem, že jsme tolikrát neprohýřili vedení za celou minulou sezonu. Měli jsme to dotáhnout. Je to frustrující, protože dvě třetiny jsme si počínali ve všem dobře. Musíme se z toho závěru poučit," podotkl Yeo.

Plekancova řada v Edmontonu "hořela"

U všech tří inkasovaných branek byla při jednoznačné prohře 0:3 s Edmontonem na ledě řada Tomáše Plekance, jehož spoluhráč Jiří Sekáč se potřetí v řadě nevešel do základní sestavy.

Domácí si góly rozdělili rovnoměrně po jedné do každé třetiny. První změnu skóre přineslo nedorozumění mezi Plekancem a Andrejem Markovem, který nezachytil zpětno přihrávku českého útočníka a přečíslení zakončil bekhendovým blafákem Benoit Pouliot. Další rychlý kontr proměnil v prostřední části Neil Jakupov a v závěrečných minutách skóroval Taylor Hall při dlouhé powerplay Montrealu.

Hokejisté Oilers oslavili jasným vítězstvím nad kanadským sokem již čtvrtý plný bodový zisk v řadě, což od nich před startem sezóny rozhodně nikdo nečekal. Lepší formu v rámci celé NHL má jen již tradičně silné Los Angeles. Série výher Montrealu naopak právě po čtyřech vyhraných duelech skončila.

„Je to asi otázka sebevědomí, snažím se na to přijít. Dneska jsme ale proti velmi dobrému týmu odehráli slušný zápas a nevidím důvod, proč bychom to nemohli příště zopakovat," reagoval kouč Oilers Dallas Eakins. Gólman Ben Scrivens zneškodnil všech 29 střel a Edmonton poprvé od roku 1989 vynuloval Montreal. I díky neuznanému gólu soupeře z první třetiny.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Minnesota 5:4 (0:0, 0:3, 5:1)
Branky: 43. Klein, 45. Nash, 48. Brassard, 57. Duclair, 57. Zuccarello - 26. Prosser, 27. Cooke, 36. Pominville, 46. Zucker. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Brassard, 3. Duclair (všichni NY Rangers).
Edmonton - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Pouliot, 27. Jakupov, 58. Hall. Střely na branku: 19:29. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pouliot, 3. Jakupov (všichni Edmonton).