Česko má ve svém srdci. Neuvirthova pohádka na masce před Světovým pohárem

23. srpna 2016 10:31 - Praha

Masky hokejových brankářů už řadu let nejsou jen ochranným štítem hlavy. Do vizáže čím dál častěji promlouvají umělci, kteří je zdobí. Čím prestižnější akce, tím bývá nápadů více. Výjimkou před Světovým pohárem nebude ani český gólman Michal Neuvirth, který si nechal helmu také pomalovat a vyrazí bojovat se sloganem - Česká republika v mém srdci.

 

Facebook: Daveart.com

Neuvirth je jedním ze tří gólmanů, kteří byli nominováni na Světový pohár, který se uskuteční od 17. září do 1. října 2016 v kanadském Torontu. Kolik šancí dostane mezi tyčemi rodák z Ústí nad Labem, není jasné, ale jeho rodiště bude s ním, to je totiž namalováno na masce. Základ tvoří vlajka České republiky, dále jsou na ní detaily, které se k tomuto brankáři pojí.

Koruna masky je velká a odvážná, představuje vlajku České republiky s erbem, který je v červené části. Modrý přední panel je bez motivů. Jinak tomu už je v bílém prostoru, kde je namalován hrad Střekov, jedna z nejpozoruhodnějších památek z domova českého brankáře.

Vášeň pro svoji vlast

Na dvou místech - na pravém horním panelu a levé dolní čelisti masky - je logo Světového poháru, zde jsou také dvě loga Philadelphie Flyers, klubu, za který Neuvirth v NHL chytá. „Z dálky je celá maska jako česká vlajka, ale když se podíváte blíže, objevíte více podrobností a maska se promění v pohádku. Je to Michalova vášeň, kterou má pro svoji vlast," cituje server thehockeynews.com Davida Gunnarssona ze studia DaveArt, které zhotovilo tento námět.

V minulé sezóně Neuvirth odchytal za Flyers 32 zápasů v základní části a měl úspěšnost zákroků 92,4%. V play off si zapsal tři utkání a úspěšnost 98,1%.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: