Co se to děje? Gól nevstřelil, přesto mu byl připsán a za odměnu pak musel na trestnou lavici

Cítili, že za nepříznivého stavu 3:5 mají jednu z posledních šancí ještě něco s extraligovým zápasem na ledě Slavie udělat. Karlovarští dorostenci se však o ni při signalizovaném trestu pro domácího hráče Aleše Čecha připravili sami. A to hodně kuriózním způsobem...

Dorostenci Karlových Varů - ilustrační foto.

Když si gólman Energie Matěj Kubát všiml, že rozhodčí zdviženou pravicí ve 49. minutě signalizuje udělení menšího trestu pro Slavii, upaloval na střídačku, aby na led místo sebe pustil šestého bruslaře. Jenže tato výhoda se nakonec Západočechům stala osudnou.

Dominik Rymon hledal přihrávkou od zadního mantinelu před branku najíždějícího spoluhráče Robina Sapouška. Ten ale nedokázal zpracovat puk a ke smůle Karlovarských kotouč projel přes celé kluziště a skončil v jejich opuštěné brance.

V souladu s pravidly gól pochopitelně platil, za jeho autora byl označen Aleš Čech, který se ze slávistů dotkl kotouče jako poslední. Když pak přijal všechny gratulace od svých spoluhráčů, zamířil rovnou na trestnou lavici, aby si odseděl trest za předchozí hákování.

Slavia nakonec zvítězila 8:4, smolaře Rymona pak mohl potěšit alespoň gól v prodloužení, které v českých mládežnických soutěžích přichází na řadu nehledě na konečný stav po šedesáti minutách. Díky jeho trefě se tak Energie vracela z hlavního města alespoň s bodem.

3 : 0 Česko - Švýcarsko 3 : 0 dohráno
20240425T14 : 00:00+0200