Rubriky:

Ostatní

Do dresů a před vládu! Hokejisté se pustili do protestů

30. září 2020 12:46 - Bratislava
(Aktualizováno: 30. září 2020 18:16)

Hokejisté Tipos extraligy a Slovenské hokejové ligy protestovali ve středu před úřadem vlády v Bratislavě. Hráči se shromáždili v klubových dresech, protože vláda chtěla kvůli pandemii koronaviru zrušit od prvního října všechny hromadné akce, včetně sportovních. Došlo na ústupky, ale jen mírné. Co je podstatné: hrát se za jistých okolností může.

 

Ivan Vilček, Právo

Podle původního nařízení ústředního krizového štábu měly být zrušeny veškeré hromadné akce a start nejvyšší ligy plánovaný na 2. října byl ohrožen. „Sport je práce jako každá jiná. Sportovci musí také z něčeho žít a pokud jim stát zakazuje pracovat, měl by to kompenzovat," řekl útočník Slovanu Bratislava Branislav Rapáč.

Slovenský premiér Igor Matovič před zasedáním vlády řekl, že veřejných akcí se nakonec bude moci od 1. října účastnit maximálně 50 lidí. Nebude se rozlišovat, zda se jedná o sport, kulturu nebo mši. Stejný limit bude platit pro akce v interiéru i v exteriéru. „Pokud bude 50 sportovců plus realizační tým, tak utkání bude bez diváků. Pokud bude v divadle 20 herců, tak na představení může být 30 diváků," řekl Matovič.

Předzvěst pro Česko? Dohráno! Je to konec, naříkají u sousedů

Pro hokej by to ovšem bylo těžko řešitelné, protože do padesáti lidí (nezbytných účastníků a organizátorů) na utkání se takto nemohl vejít. Východisko se však našlo. Bude se nakonec hrát, ale zcela bez diváků.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.