Česko - Slovensko 2:0Hokejbalistky porazily Slovensko a čeká je finále s USA, Češi si o zlato nezahrají

České hokejbalistky porazily v semifinále domácího mistrovství světa v Pardubicích Slovensko 2:0 a budou hrát v sobotu od 11:30 o zlato se Spojenými státy americkými. Ty vyřadily obhájkyně titulu Kanadu po výhře 3:2. Na duel českého týmu přišla do Tipsport areny historicky nejvyšší návštěva na světových šampionátech žen - 3217 diváků. Čeští hokejbalisté prohráli večer v semifinále se Slovenskem 0:1 po nájezdech a zahrají si nakonec o bronz.

České hráčky oslavují vyhrané utkání a postup do finále domácího mistrovství světa.

Svěřenkyně trenéra Karla Manharta se dostaly do vedení v osmé minutě, když se při hře čtyř proti čtyřem trefila od modré čáry Kateřina Němcová. Pojistky náskoku se obhájkyně stříbra z minulého světového šampionátu dočkaly 38 sekund před koncem druhé třetiny díky Anetě Lédlové. Kateřina Zechovská potřetí na turnaji udržela čisté konto.

Češky mají i na historicky šestém mistrovství světa jistou medaili. Po čtyřech bronzech a stříbru budou útočit na první zlato.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích
Muži:
Semifinále:
Kanada - Řecko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
ČR - Slovensko 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd Svitana. Rozhodčí: Berezitzky (Kan.), Friedli (Švýc.). Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 7592.