Prorok je v reprezentaci nejstarší, bere to jako výzvu

24. dubna 2006 16:51 - PRAHA

Za národní mužstvo hrál útočník Ivo Prorok naposledy na podzim 1999 v Helsinkách ještě pod trenérem Hlinkou a ve 36 letech považoval reprezentační kariéru za uzavřenou. "Nepočítal jsem s návratem, ale jsem rád, že jsem tady," říká nejstarší hokejista v přípravě na letošní MS v Lotyšsku. "Pořád je to velká výzva."

Zájem reprezentačního trenéra ho dost překvapil. "Čekal bych, že šanci dostanou spíš mladší, vždyť já začínal ještě za federace na Sauna cupu v roce 1992 proti Americe a tehdy hrála úplně jiná generace, třeba Jirka Kučera nebo Ota Janecký."

Letošní sezónu končil Prorok ve Slavii, kam přišel na závěr sezóny jako host z Litvínova a právě výkony v play-off mu přiblížily nominaci. "Snažil jsem se hrát s maximálním nasazením a docela se dařilo. Mezistátní hokej je sice trošku jiný, ale budu se snažit hrát stejně dravě jako v bojích o titul," líčí a na turnaj ve Stockholmu má hezkou vzpomínku: "Kdysi jsem tam v českém nároďáku začínal, to jsem ale byl víc rozklepaný. Teď už nervozita není, spíš takové příjemné očekávání."

kez, bum, Právo

Časová osa: Reprezentace

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: