Pozdě. Rozhodčí Slukovou k videu ani nepustil

7. srpna 2016 03:50 - Rio de Janeiro

Markéta Sluková vytvořila z ukazováčku a palce písmeno C a gestem ho ukázala rozhodčímu. Příliš pozdě, zareagoval muž na umpiru. I nezvyklá scénka ze třetího setu rozhodla o osudu úvodního zápasu českých plážových volejbalistek Slukové s Hermannovou v Riu, který prohrály s domácí dvojicí Agatha, Barbara 1:2.

 

Ruben Sprich, Reuters

Původně kriketová a tenisová vymoženost nazývaná Jestřábí oko se rozšiřuje do dalších sportů, nově pronikla i do plážového volejbalu. Hráči můžou nechat přezkoumat u videa výrok, s nímž nesouhlasí. Jenže žádost musí podle pravidel podat do pěti sekund od původního verdiktu. „My to udělaly asi šest a půl sekundy poté, co výměna skončila, a už nám to nechtěl uznat," povzdechla si Sluková.

Za stavu 5:4 pro český tým zablokovala útok Brazilek, jenže rozhodčí viděl, že byla v síti. „Nemyslela jsem si to. Trefila smeč do pásky, pak do mé ruky," argumentovala Sluková. Marně. Místo dvoubodového vedení bylo srovnáno.

A Češky už vědí, že příště místo reklamací verdiktu musí přijít požadované gesto. „Je to úplná novinka, a člověku v emocích nedocvakne, že na to má nárok. Aspoň to víme do příštího zápasu," říká Sluková.

Nové pravidlo přinese do hry delší prostoje, na druhou stranu by mělo pomoct k větší spravedlivosti. „Pokud budou rozhodčí otevřeni tomu uznat svou chybu a vzít verdikt zpátky. Rusové prohráli zápas, protože rozhodčí viděl na obrázku, že to byla chyba, ale tu svou pravdu nechtěl změnit," popisuje Barbora Hermannová.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: