Rubriky:

Formule 1

Živě

Ženy pojedou svůj formulový seriál, závodnice vybere i Coulthard

10. října 2018 12:09 - Praha

V příštím roce bude mít premiéru formulový seriál pro ženy. V identických vozech Tatuus T-318 F3 s turbomotorem o obsahu 1,8 litru absolvují na šesti evropských okruzích půlhodinové závody. V budoucnu by se měla W Series rozšířit také do Ameriky, Asie a Austrálie.

 

Petr Horník, Právo

O prémii 1,5 miliónu dolarů pro celkovou vítězku bude soupeřit 18 až 20 žen. Závodnice nebudou muset spoléhat na sponzorské peníze. Podmínkou pro účast v seriálu bude úspěch ve výběrovém řízení, v němž budou rozhodovat jejich schopnosti. Účastnice budou vybírat například bývalý pilot formule 1 David Coulthard či proslulý konstruktér Adrian Newey.

Cílem organizátorů je umožnit ženám prosadit se také do F1. "Věříme, že muži a ženy mohou v motoristickém sportu rovnocenně měřit síly," uvedli v prohlášení.

Do závodů F1 se dosud dokázaly kvalifikovat jen dvě ženy. Naposledy v šampionátu závodila v roce 1976 Italka Lella Lombardiová.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.