Ferrari nemá podle Binotta v úmyslu předčasný rozchod s Vettelem

16. srpna 2020 11:57 - Barcelona

Šéf Ferrari Mattia Binotto kategoricky popřel spekulace, že se tým formule 1 chystá propustit Sebastiana Vettela ještě před skončením sezony. Přestože od příštího roku už italská stáj s německým pilotem nepočítá, stále si jeho schopností cení a považuje ho za součást rodiny Ferrari.

 

Twitter@sebvettelnews

"Byla by ostuda, kdybychom něco takového udělali," řekl Binotto před Velkou cenou Španělska v rozhovoru pro Bild am Sonntag. "Sebastian je součást naší rodiny. Bez ohledu na rozhodnutí, které jsme přijali pro budoucnost, patří do rodiny Ferrari," dodal.

Podle padesátiletého funkcionáře si Ferrari třiatřicetiletého Vettela považuje nejen jako pilota, ale i jako člověka. "Je to skvělý jezdec, pořád je rychlý. Proto bychom takové rozhodnutí nikdy nepřijali," uvedl.

Vettela v poslední době v týmu zastínil o 11 let mladší Charles Leclerc, Binotto ale odmítl spekulace, že by někdo německého pilota sabotoval. "To je naprostý nesmysl. Sebastiana a jeho talent potřebujeme. Potřebujeme ho pro náš úspěch. Abychom získali co nejvíc bodů do Poháru konstruktérů, potřebujeme dva úspěšné jezdce," konstatoval.

Italská stáj v květnu ještě před startem aktuální koronavirem ovlivněné sezony informovala o tom, že se s čtyřnásobným mistrem světa Vettelem nedohodla na nové smlouvě. Německý pilot tak u Ferrari po šesti letech skončí.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: