Rubriky:

Formule 1

Villeneuve chystá návrat do formule 1 s vlastním týmem

16. července 2010 09:12 - STUTTGART

Kanadský pilot Jacques Villeneuve plánuje návrat do formule 1. Podle německého magazínu Auto motor und sport se někdejší mistr světa uchází o start v šampionátu s vlastním týmem Villeneuve Racing.

 

Hoch Zwei

Villeneuveova stáj je jedním ze tří kandidátů na třinácté účastnické místo, které v této sezoně z finančních důvodů neobsadila americká stáj USF1.

Vítěz IndyCar (1995) a světový šampión F1 (1997) startoval ve formuli 1 naposledy v roce 2006, od té doby se pokoušel prosadit v zámořském seriálu Nascar či okruhových vytrvalostních závodech. Už před touto sezónou byl hlavním kandidátem na post pilota u srbského týmu Stefan GP, který neúspěšně usiloval o účast v MS.

Teď se Villeneuve uchází o návrat s vlastním týmem, dalším adeptem je americký Cypher, třetí zájemce je podle časopisu neznámý. Federace FIA by měla rozhodnout na konci července.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.