Novým šéfem Hispanie je bývalý pilot F1 Pérez-Sala

15. prosince 2011 20:24 - MADRID

Novým šéfem týmu F1 Hispania Racing se stal bývalý pilot Luis Pérez-Sala. Dvaapadesátiletý Španěl nahradí ve funkci Colina Kollese, jenž vedl nepříliš úspěšnou stáj během obou jejích sezón v mistrovství světa.

 

BRT

Piloti HRT dosud nezískali v seriálu F1 ani bod a nový šéf neslibuje fanouškům zázraky. "Musíme být trpěliví a uvědomit si, že nemůžeme očekávat v krátkodobém horizontu žádné velké úspěchy. Můžeme ale posunout tým dopředu tak, abychom na něj mohli být všichni hrdí," uvedl Pérez-Sala, jenž v letech 1988 a 1989 absolvoval šestadvacet Velkých cen v kokpitu Minardi.

V barvách HRT se koncem listopadu jako druhý Čech po Tomáši Engem zapojil do mistrovství světa F1 Jan Charouz. V závěrečné Grand Prix sezony v Brazílii absolvoval úvodní volný trénink a byl poslední.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.