Rubriky:

Formule 1

Neprovokujte Ferrari, vyzývá Liberty Media šéf Mercedesu

22. prosince 2017 10:24 - Praha
(Aktualizováno: 22. prosince 2017 11:03)

Liberty Media, nový vlastník formule 1, to s Mercedesem a Ferrari při dalších jednáních o změně pravidel nebude mít vůbec jednoduché. Oběma stájím se nelíbí návrh podoby motorů, které by po roce 2020 měly být do značné míry unifikované, a dokonce hrozí odchodem ze šampionátu. „Být Liberty Media, neprovokoval bych Ferrari nepřijatelnými a nesmyslnými změnami,“ říká toto Wolff, šéf Mercedesu.

 

Hamad I Mohammed, Reuters

Nové do značné míry unifikované motory a změna v systému přerozdělování peněz. Liberty Media si od tohoto kroku slibuje vyrovnanější šampionát. Návrh od začátku kritizovalo vedení Ferrari a jeho prezident Sergio Marchionne pohrozil odchodem z formule 1. Před pár dny dokonce prohlásil, že si mohou vytvořit vlastní soutěž.

K výhrůžkám se později přidal i Mercedes a jeho sportovní šéf Toto Wolff nyní nové vlastníky formule 1 varuje, aby Ferrari neprovokovali. „V současné době máme pohonnou jednotku, která je nejvýkonnější a nejúčinnější v historii F1,“ uvedl pro Welt am Sonntag Wolff.

„S novými pravidly o motorech existují možnosti, jak to optimalizovat. Ale vyvinout nový motor, který nesplňuje vysoké požadavky na výkon a účinnost, tedy nějaký archaický motor, to rozhodně není to, co chceme,“ dodal pětačtyřicetiletý Rakušan. Že by Ferrari z formule 1 odešlo, se nebojí, ale slova Marchionneho by měla být brána vážně.

„Jsem v klidu, Ferrari je formule 1 a formule 1 je Ferrari. Být ale Liberty Media, tak bych Ferrari nepřijatelnými návrhy a nesmyslnými požadavky neprovokoval,“ vysvětloval s tím, že formule 1 musí zůstat ve své základní struktuře tím, co byla. Podle jeho slov chybí tomuto sportu Bernie Ecclestone, bývalý majitel. „Chtěl bych, aby před třemi čtyřmi roky věděl, co se stane a přijal jinou roli, než aby úplně ztratil svou pozici jako teď. Roli, ze které by se mohl podílet na vytvoření nové éry formule 1,“ uzavřel Toto Wolff.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1