Sachsenring přece jen bude hostit v roce 2012 motocyklové MS

2. prosince 2011 15:33 - HOHENSTEIN-ERNSTTHAL

Motocyklová Velká cena Německa se v příštím roce přece jen uskuteční na Sachsenringu. V září sice pořadatelé závodu oznámili, že se z finančních důvodů po 14 letech musí organizace vzdát, nakonec se ale podařilo prestižní závod na Sachsenringu udržet. Grand Prix se na tradiční trati pojede 8. července.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Německá Grand Prix patří s více než 200.000 diváky k nejnavštěvovanějším závodům v mistrovství světa. Přesto se jej pořadatel, kterým byl saský ADAC, což je obdoba českého Ústředního automotoklubu (ÚAMK), vzdal. Nyní prezident pro sport v ADAC Hermann Tomczyk oznámil, že alespoň v příštím roce se závod na Sachsenringu pojede.

"Bylo to složité, ale pro rok 2012 se to povedlo," řekl Tomczyk s tím, že společnými pořadateli budou centrála ADAC a společnost provozující tamní okruh SRM.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.