Automobilový jezdec Doubek vyhrál úvodní závody evropského seriálu NASCAR

17. května 2021 10:55 - Valencie/Praha

Automobilový jezdec Martin Doubek o víkendu vyhrál ve Valencii úvodní dva závody evropského okruhového seriálu NASCAR a poprvé v kariéře se dostal do čela průběžného pořadí kategorie. Šestadvacetiletý pilot prožil ve Španělsku jeden z nejvydařenějších závodních víkendů, vedle hlavních jízd ovládl i kvalifikaci.

 

@NASCARCZ1, Twitter

"Jsme velmi šťastní. Auto bylo perfektní od pátečních volných tréninků, našli jsme dobré nastavení a nakonec bylo i docela snadné ve Valencii dvakrát vyhrát," uvedl Doubek a ocenil i pomoc týmového kolegy Lorise Hezemanse z Nizozemska, který uspěl ve druhé kategorii seriálu. Zatímco Doubek byl dvakrát první v EuroNASCAR 2, Hezemans stejně opanoval EuroNASCAR PRO.

"Je to teprve začátek sezony, ale věřím, že budeme bojovat o titul," uvedl Doubek, jemuž se podobný double povedl podruhé v kariéře. Loni dvakrát vyhrál v belgickém Zolderu.

Druhým dílem šampionátu "NASCAR Whelen Euro Series" je momentálně Most, kde by se mělo jet v polovině června. Pořadatelé však řeší s promotérem s ohledem na pandemickou situaci v Česku možnou změnu termínu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.