Mladíka Simona nadchla atmosféra. Fanoušci nás stavěli na nohy, liboval si

Trenéři národního mužstva mu dost věřili, na jeho finální nominaci na MS se shodli všichni tři a Dominik Simon jim důvěru splatil. Dvacetiletý hokejista ve třetí třetině páteční bitvy se Švédskem režíroval obrat českého týmu. Nejprve bekhendem snižoval stav zápasu na 3:4 a o pět minut později asistoval u pátého zásahu domácího výběru. Po vyhraném souboji u mantinelu předložil puk Novotnému, jenž ho ještě posunul k volnému Zaťovičovi a ten dostal vyprodanou O2 arenu do varu. Talentovanému plzeňskému forvardovi, který si odbyl premiéru na MS v barvách seniorské reprezentace, složil po utkání komplimenty i kapitán Jakub Voráček.

Český útočník Dominik Simon oslavuje svůj gól proti Švédům.

Hned třikrát jste v utkání prohrávali o dva góly. V závěru třetí třetiny se vám podařil úžasný obrat, byli jste blízko vítězství, přesto se nakonec musíte spokojit pouze s jedním bodem. Jaké jsou vaše pocity po střetnutí s Tre Kronor?

Když jsme dokázali obrátit ten výsledek, panovala chvíli euforie. Všichni jsme měli radost a doufali jsme, že už to udržíme. V závěru bohužel rozhodčí pískli faul a soupeř v přesilovce srovnal, což se stane.

Vyrovnání v samotném závěru vás hodně mrzelo. Jak těžké potom bylo soustředit se na prodloužení?

Je nepříjemný dostat gól takhle před koncem. Ale je to hokej. Jsme zklamaní, snad se poučíme a příště to vyjde.

Váš první start na MS, navíc doma. Vstřelil jste gól, další pak připravil. Jste se svým výkonem spokojen?

Jsem rád, že mi to tam padlo. Hlavně jsem však rád, že jsme se ve druhé třetině zvedli a hráli dobře jako tým. Vytvořili jsme si tlak v jejich třetině. Víc jsme se měli tlačit do brány. Když tohle zlepšíme, tak to bude dobré.

Co jste říkal na atmosféru v O2 areně?

Byla to nádhera. Diváci od začátku fandili. Za nepříznivého stavu nás stavěli na nohy. Patří jim velký dík. Snad budou takhle fandit dál.

Kapitán Voráček o výkonu Simona proti Švédům:
Neskutečný. Myslím, že byl dneska nejlepší hráč na ledě

Pociťoval jste před utkáním nervozitu?

Na začátku je zdravá tréma asi u každýho hráče. Musíte to ze sebe co nejdřív setřepat a snažit si to užívat. Škoda, že jsme ten zápas dneska nedotáhli do vítězného konce.

Jaké jste měl pocity, když jste vstřelil gól a celá hala bouřila?

Nádherný. Každej hokejista pro tohle hraje, chce dát gól. Když nějaký padne, tak má obrovskou radost.

Jak se vám hrálo v lajně s Petrem Koukalem a Martinem Žatovičem?

Ze začátku jsme hráli zbytečně hekticky, uspěchaně. Pak jsme se trochu uklidnili a trenéři nám k tomu něco řekli a myslím si, že už to pak vypadalo líp. Chyběl nám tlak do brány, ale snad to zvedneme a bude to vypadat líp.

V čem je největší plus vaší formace? V rychlosti, pohybu?

Pohyb tu hraje obrovskou roli. Švédové jsou velice rychlí, tvrdí, musíte se dobře pohybovat, aby se přes ně dalo dostat.

Tomáš Hertl vám přivezl puk za první vstřelený gól na MS. Schoval jste si ho na památku?

Nevím, kam ho Hertlík přesně dal. Ale najdu si ho. Někde ho mají asi kluci.

Prosadí se Dominik Simon střelecky i v sobotním utkání proti Lotyšsku?