Živě

Nikdo nechce prohrát se starým prdem. Přesto Veselý předvedl krásné gesto

7. srpna 2021 18:59 - Tokio

Byl to nezvyklý pohled. Vítězslava Veselého právě přehodil jeden z jeho soupeřů a sesunul ho ze stříbrné na bronzovou pozici. A český veterán radostně zapumpoval rukou! Tím soupeřem byl totiž v olympijském závodě oštěpařů v Tokiu Jakub Vadlejch.

 

Ondřej Deml, ČTK

Znají se dlouhé roky, připravovali se společně pod vedením Jana Železného, a i když se Veselý osamostatnil, potkávají se na Julisce i na jihoafrických soustředěních. A v sobotu večer se dva Češi sešli na stupních vítězů, což se nikdy předtím v historii atletických soutěží na olympiádách nestalo.

„Já měl Víťu vždycky moc rád, je to člověk, s nímž trávím pomalu víc času než s rodinou," vyprávěl třicetiletý Vadlejch o svém o osm let starším parťákovi.

Dělej, co umíš, máš na to, řekl mu Železný. Vadlejch pak obstaral stříbrný happyend

Nebylo to pro něj poprvé, kdy mohl svoji radost na stupních vítězů sdílet, na mistrovství světa v Londýně před šesti lety podobně senzačně vystoupil na bronzový stupínek další ze Železného svěřenců Petr Frydrych.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

S Veselým se Vadlejch povzbuzoval už během závodu, dodávali si energii. „Když hodil daleko, šel jsem za ním a bylo vidět, jak je emotivní. V podstatě jsme byli oba, protože vím, co za tím stojí, jak se poslední roky trápil a teď má v 38 letech medaili, to je něco neskutečného," smekal před svým kamarádem.

Zároveň ho Veselého hod ze třetí série nabudil. „Vlilo mi to obrovskou energii do žil a říkal jsem si: Víťa hodil, musím taky," přiznával. „Jasně, že člověk nechce prohrát s dalším Ćechem a ještě se starým prdem. Tak ho to nakoplo a já jsem rád, že jsme tu oba," usmíval se Veselý.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..