Živě

DeChambeau přijde kvůli koronaviru o start v Tokiu

25. července 2021 05:47 - Tokio

Americký golfista Bryson DeChambeau měl před odletem na olympijské hry pozitivní test na koronavirus a o start v Tokiu přijde. Oznámili to zástupci národního týmu. Šestého hráče světového žebříčku ve výběru USA nahradí Patrick Reed, pokud projde covidovým protokolem.

 

Paul Childs, Reuters

"Jsem hluboce zklamaný, že nebudu moci reprezentovat tým USA na olympijských hrách," uvedl DeChambeau, vítěz loňského US Open, v oficiálním prohlášení. V Japonsku měl startovat spolu s Collinem Morikawou, jenž před týdnem vyhrál British Open, Justinem Thomasem a Xanderem Schauffelem.

Reed musí v neděli a v pondělí absolvovat dva testy na koronavirus, a pokud bude mít negativní výsledky, může v Tokiu soutěžit. Šampion Masters z roku 2018 by tak navázal na svůj start při obnovené premiéře golfu pod pěti kruhy v Riu de Janeiro, v Brazílii v roce 2016 obsadil 11. místo.

První kolo olympijského turnaje je v Kasumigaseki Country Clubu na programu ve čtvrtek.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..