Živě

Skvěle! Vodní slalomáři hladce postoupili do semifinále OH

28. července 2021 09:01 - Tokio
(Aktualizováno: 28. července 2021 10:11)

Kajakář Jiří Prskavec i kanoistka Tereza Fišerová bez nejmenších potíží postoupili na olympijských hrách v Tokiu do semifinálových jízd ve vodním slalomu. Obhájce bronzové medaile z Ria 2016 Prskavec obsadil v kvalifikaci čtvrté místo, Fišerová skončila v nově zařazené disciplíně třetí, když předčila i australskou hvězdu Jessicu Foxovou. Kanoistky pojedou semifinále a finále ve čtvrtek, kajakáři o den později.

 

Ondřej Deml, ČTK

Prskavec, který je jakožto úřadující mistr světa i Evropy jedním z největších favoritů tokijských olympijských her, měl v úvodní jízdě třetí čas. Rychlejší byli Ital Giovanni de Gennaro a Australan Lucien Delfour. Všech 24 závodníků se pak do peřejí pustilo ještě jednou; počítal se jim lepší výkon, který rozhodl o dvacítce postupujících.

Prskavec v druhém kole jako jediný zvládl trať pod minutu a půl, dotek 14. branky ho ale srazil na čtvrté místo. Vyhrál Němec Hannes Aigner, českého reprezentanta znovu předčili De Gennaro i Delfour.

Jiří Prskavec v kvalifikaci K1 můžů

Ondřej Deml, ČTK

Kanoistek při olympijské premiéře této disciplíny, která v programu nahradila mužské deblkanoe, startovalo 22, soutěž skončila rovněž pro čtyři nejpomalejší. Třiadvacetiletá Fišerová, pětinásobná medailistka z velkých akcí, byla v úvodní jízdě s jednou chybou třetí za Britkou Mallory Franklinovou a Foxovou.

Lepší mrtvej frajer než živej s**č! Českou naději ženou za medailí i motivační hesla

Při druhém pokusu Fišerová o více než vteřinu zrychlila a zajela bez doteku branky. Franklinová zůstala první, česká slalomářka na ni ztratila 4,10 sekundy. Druhá byla Němka Andrea Herzogová, před Foxovou se dostala ještě Ana Satilaová z Brazílie. Sedminásobná mistryně světa Foxová stále čeká na první olympijské zlato, na kajaku dopádlovala v úterním tokijském finále na třetím místě

Ze všech olympijských her v historii samostatné republiky přivezli čeští slalomáři alespoň jednu medaili. V Tokiu už mají po stříbru kanoisty Lukáše Rohana jistotu, že tuto tradici dodrží.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Vodní slalom:
Kvalifikace:
Muži:
K1:
1. Aigner (Něm.) 90,14 (0 trest. sekund),
...
4. Prskavec (ČR) -1,57 (2) - postoupil do semifinále.
Ženy:
C1:
1. Franklinová (Brit.) 105,06 (2),
...
3. Fišerová (ČR) -4,10 (0) - postoupila do semifinále.
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..