Živě

Bilesová se kvůli narušené psychice vzdala i finálových startů na přeskoku a bradlech

31. července 2021 04:10 - Tokio
(Aktualizováno: 31. července 2021 04:21)

Americká sportovní gymnastka Simone Bilesová vynechá na olympijských hrách po víceboji kvůli problémům s psychikou také nedělní finále na přeskoku, kde měla obhajovat zlato z Ria de Janeiro, a na bradlech. Na twitteru to oznámilo vedení amerického týmu.

 

Lindsey Wasson, Reuters

Bilesová, jež měla být jednou z největších postav olympijských her v Tokiu, tento týden nejprve po jednom nevydařeném přeskoku odstoupila ze soutěže družstev. Následně oznámila, že kvůli ochraně svého duševního zdraví nebude obhajovat ani zlato ve víceboji.

Nyní se čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro vzdala dalších dvou finálových startů na jednotlivých nářadích. O její účasti v pondělním finále v prostných a v úterý na kladině se teprve rozhodne na základě aktuálního stavu.

Slzy místo zlata! Nevěřím si, srdce mě bolí, přiznala americká hvězda boj s démony

Na vícebojařském trůnu čtyřiadvacetiletou Bilesovou vystřídala krajanka Sunisa Leeová. Ve finále přeskoku slavnou krajanku ve startovním poli nahradí MyKayla Skinnerová, která obsadila v kvalifikaci čtvrté místo za vítěznou Bilesovou a druhou Jade Careyovou, v redukovaném pořadí ale na postup nedosáhla. Na bradlech zůstane v bojích o medaile z Američanek jen Leeová, uvolněné místo by mělo připadnout Francouzce Melanii de Jesus dos Santosové.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..